Długi start Mozilli Firefoxa

Po uruchomieniu komputera, a następnie przeglądarki Mozilla Firefox długo (nawet do 0.5 min.) się uruchamia. Dalej wybrana stronka z zakładem uruchamia się błyskawicznie. Jest to stara wersja 3.6.13. Nie ma problemu ze startem Internet Explorera.Można prosić o pomoc?

0.5 minut = 30s? Jeżeli tak to gratuluje ci moja się kiedyś włączała trochę dłużej :P. Nic z tym nie zrobisz bo lisek jest trochę ciężki.

  1. Odinstaluj tą wersję w “Dodaj lub usuń programy”.

  2. Wcześniej zapisz --> Zakładki --> Wyświetl wszystkie zakładki --> Importowanie i kopie zapasowe --> Eksportuj do pliku HTML…

  3. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

  1. Zainstaluj nowszą wersję Firefox 5.0

  2. Jeżeli masz problem z nowszymi wersjami to zainstaluj więcej pamięci lub sprawdź Pale Moon 5.0

Dokładnie ta sama przeglądarka tylko zoptymalizowana :

jak-spolszczyc-przegladarke-pale-moon-t449375.html?hilit=Pale%20Moon

Nie napisałeś jaki masz system i ile ramu. Firefox np. na XPku potrzebuje przynajmniej 512. Poza tym siedzisz nie wiem dlaczego na starej wersji. Najnowsza z linii 3.6 to 3.6.18. Może przy starcie cały czas “wisi” aktualizacja czekająca na instalację?

Jeśli nie trzymają Cię przy 3.6 dodatki lub inne względy (90% dodatków jest kompatybilna z wersją 5) to przejdź na 5.

Jeśli wolisz 3.6 zaktualizuj do najnowszej, wyczyść historię (czasami znajdują się w niej wpisy sprzed kilku miesięcy i zawalają profil), i ciasteczka.

Dodatkowo możesz użyć:

http://www.dobreprogramy.pl/SpeedyFox,P … 17352.html

Działa bez instalacji.

A, ja mogę zrozumieć. Bardzo często nowsze wersje takich czy innych programów maja większe wymagania sprzętowe i nie jest to bajka. Nic więc dziwnego, że ludzie boją się instalować nowsze wersje nie dysponując najnowszym sprzętem. Mam np. zainstalowaną na innej partycji drugą wersję Windowsa i na niej jest jakaś starsza wersja Firefoksa chodząca o niebo lepiej niż np. wersje z serii 3.6xxx

Jeżeli się dysponuje nowszym sprzętem to jest to niezauważalne, ale przy starszym to ho ho.

Dla Firefoksa 3.6xx zapotrzebowanie na pamięć może wynosić ponad 350 MB i jeżeli się dysponuje komputerem na którym jest np. tylko 500MB pamięci, to wręcz uniemożliwia to pracę.

Na szczęście wersja 5.0 jest chyba trochę mniej pamięciożerna i szybciej się uruchamia niż wersje 3.6xx, przynajmniej tak wynika z moich pierwszych obserwacji więc być może warto polecić aktualizację do najnowszej wersji albo zmienić przeglądarkę.

Proszę o zakończenie tej dyskusji będącej bez związku z tematem. Autor tematu zadał pytanie, otrzymał kilka odpowiedzi i nie ma potrzeby pisać o tym kto kogo rozumie itp.

  • popieram :slight_smile:

Autor tematu może jeszcze zainstalować starszą wersję i ma prawo do wszystkiego.

Końcowa decyzja należy wyłącznie do niego :wink:

Wszystkie uwagi wziąłem sobie do serca i za nie dziekuję. Mam strą wersję, bo do nowej nie może przyzwyczaić się moja żona. Jeśli chodzi o pamięć podręczną to mam jej 1.25GB

Zobacz to kolego http://forum.dobreprogramy.pl/mozilla-firefox-zolwiem-poradnik-tutaj-t448971.html zrobiłem tak jak jest, w tej poradzie i lis dostał kopa :slight_smile: .

Usiłowałem odinstalować przeglądarkę, ale jak to robiłem to z panelu sterowania (dodaj, usuń programy) pojawił się komunikat, że muszę zamknąć przeglądarkę, a ona była zamknięta. Może zrobić “nakładkę” nowej na starą?

Można jeszcze użyć rozszerzenia o nazwie preloader, ale jak zwykle, opinie na temat skuteczności tego narzędzia są różne. Spróbować zawsze można, a jeśli nie pomoże odinstalować.

preloader

Lepiej na czysto, spróbuj jeszcze raz odinstalować , może coś się zwiesiło,zobacz w Menedżerze Zadań czy nie ma tam procesu firefox.exe podczas tego błędu.

Odinstalowałem starą wersję i pobrałem piątkę. Teraz jest ok.