Długi start systemu

Witam. Od jakiegoś czasu system startuje w ok. 30s, pojawia się cały pulpit, ale jeszcze przez jakieś 2 minuty ładują się programy. Obciążenie procesora to ok. 10%, wygląda to tak jakby programy miały ustawione jakieś opóźnienie w uruchamianiu. Czy jest coś czym mogę sprawdzić co po kolei uruchamia system? Używam XP Pro SP2.

Po uruchomieniu wejdz do rejestru i sprawdz co uruchamia sie przy starcie. Bo może tutaj coś siedzi i Ci blokuje rozruch ale najlepiej spróbuj uruchomić to w trybie awaryjnym i zobacz czy tak samo sie uruchamia?

Uruchamia się to co mi potrzebne. Zaraz zobaczę w awaryjnym. Zamieszczam log z hijack’a. http://wklej.org/id/9b43cd52d9

W awaryjnym uruchamia się normalnie.

Log czysty

a z zbędników to

fix w hijackthis

Te pliki właśnie potrzebuję. Mam zainstalowany Vista Inspirat, ale system wolno się ładował jeszcze przed instalacją tego. Zauważyłem, że po uruchomieniu wmiprvse.exe system czeka, uruchamia wmiaprvse.exe i dopiero wtedy ładuje resztę programów. Czy ta usługa jest potrzebna w systemie?

Jeżeli obciąża system powinieneś wyłączyć ale z drugiej strony jest ona tobie potrzebna wiec lepiej zostaw

Wyłączyłem, system uruchamia się szybciej i na razie nie ma problemów.

tutaj i tutaj masz porady, jak zoptymalizować xp. Może przydadzą Ci się na przyszłość.

Pozdrawiam