Długie aktywowanie ikon na pulpicie

Odpalam kompa. Wszystko szybko się uruchamia do czasu pojawienia się ikonek na pulpicie. One się pojawiają, ale po dosłownie 5 sekundach zmieniają się w takie białe jakby kartki i potem po kolei się odsłaniają do właściwych ikon. Muszę jednak czekać ok 2 min aż wszystkie się odsłonią. Każde pierwsze kliknięcie w celu uruchomienia np firefoxa też długo trwa niczym przeglądarka zareaguje. Później już wszystko działa bez zarzutu.

Próbowałam wcześniej odblokowywać rdzenie na procesorze Phenom II x2 545,ale ponieważ obraz był niestabilny zablokowałam je. Po tym właśnie zabiegu dzieje się to co wyżej opisałam. W rozruch komputera mam zaznaczone 2 rdzenie.

Płyta główna GIGABYTE GA-890GPA-UD3H

Procesor PHENOM II x2 545.

Na początek usuń plik IconCache.db Plik znajduje się w C:\Users\Nazwa_usera\AppData\Local

Domyślnie jest to plik ukryty.

Usunęłam i zrestartowałam komputer.

Niestety nic to nie dało, a plik znowu się pojawił.

Plik będzie powracał tylko powinien być teraz mniejszy. Mam nadzieję, że w Win-7 nie jest on przywracany z jakiejś kopii, gdyby tak było to musisz usunąć także jego ewentualną kopię, może tutaj będzie napisane coś więcej -> http://www.hotfix.pl/naprawa-wyswietlania-ikon-miniatur-w-windows-xp-vista-7-a259.htm nie wydaje mi się, żeby udało Ci się uszkodzić procesor. Gdyby tak się stało to pewnie komputer nie wstawał by wcale. Zawsze możesz jeszcze spróbować przywrócić system do miejsca, w którym było ok.