Długie bootowanie BIOS'u

Witam.

Mam nowego kompa z dość mocnym osprzętem, jestem z niego zadowolony, wszystko smiga jak należy, ale przy uruchamianiu trace dość dużo czasu :? Dokładnie w BIOS’ie, nie wiem do końca jaki to jest moment bootowania ale pisze “Veryfying DMI Pool Data” w tym momencie długo myśli :? Można to jakoś przyśpieszyć? :stuck_out_tongue:

Intel Core2Duo E7600 3,06 3Mb Cache

2x2Gb 800Mhz OCZ Reaper DIMM DDR II

Gigabyte EP41-UD3L

Gainward nVIdia GeForce GTX 250 1024Mb DDRIII

Gigabyte Superb 550P (550W)

Jaki masz system operacyjny i ewentualnie jakiego bootloadera używasz?

Spróbuj przywrócić ustawienia domyślne BIOSu.

MS Win XP HE SP3, jak sprawdzić tego bootloadera? Bodajże są domyślne bo kompa mam 3 tygodnie :stuck_out_tongue: I co to w ogóle się wczytuje w tym momencie?

Nie jestem pewien, może mnie ktoś poprawi. Wydaje mi się, że ładowany jest program, który załaduje później system operacyjny. Jeśli masz Windowsa to uruchamia Ci się widnowsowy bootloader. Na pewno próbuje on uzyskać dostęp do partycji systemowych. Może w tym tkwi problem? Nie zmieniałeś w BIOSie, albo w systemie opcji dotyczących kontrolerów dysku twardego? Spróbuj przywrócić ustawienia domyślne BIOSu.

Nic nie zmieniałem, od samego początku tak było, a ja osobiście sobie sam winde instalowałem na kompie :slight_smile:

To jest komunikat z biosu, niezależnie od systemu, który jest zainstalowany (wystąpi też gdy odłączymy dysk twardy) Ogólnie oznacza jakiś konflikt sprzętowy, w sieci odpowiedzi jest tyle co pytających. Czasami pomaga przełączenie karty do innego gniazda lub jej wyłączenie, zamiana pamięci, zmiana ustawień biosu. Może też (ale nie musi) oznaczać uszkodzenie któregoś podzespołu (łącznie z płytą główną) Można też spróbować zaktualizować bios z czyszczeniem danych DMI (program do aktualizacji biosu od Gigabyte to umożliwia, nie wiem jak inne tego typu programy) - po wyczyszczeniu obszar danych DMI jest tworzony od nowa przy pierwszym starcie systemu.

Więcej sam zobacz: http://www.google.pl/search?hl=pl&clien … l&aq=f&oq=

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic472053.html - ostatni post na stronie.