Długie bootowanie komputera

Witam.

Od pewnego czasu mój komputer zaczął dziwnie długo się boot’ować (okres między wciśnięciem przycisku a pokazaniem się ekranu z wyborem systemu - WinXP/Linux). Nie mam pojęcia co mogło to spowodować.

Skanowałem dzisiaj kompa dwoma antywirami, wykrył pare robaczków, ale skasowanie ich nic nie zmieniło. Dysk twardy skanowałem i jest w 100% sprawny.

Jeśli ktoś wie co może być przyczyną tejże usterki, prosiłbym o pomoc albo ewentualnie jakieś naprowadzenie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Drukens.

uruchom system, użyj ccleaner i zrób defragmentację dysku następnie użyj programu Microsoft Bootvis - program ten użyjesz pod warunkiem posiadania legalnego systemu Microsoft. Pozdrawiam

i jak to Twoim mosterdzieju sys-złam zdaniem wpłynie na gruba, który odpowiada za wybór pomiedzy systemami? :o i ładuje się pierwszy?

masz chyba na myśli defragmentację partycji windowsa tak? i co to zmieni hę? co pomoże mu ten Bootvis, który nie podziała na gruba ani na partycje linuxa?

równie dobrze może się napić kwaśnego mleka, skutek taki sam będzie :smiley:

rozwiązaniem może być przywrócenie gruba, jeżeli problem pojawił się po pobraniu aktualizacji linuxa

jak to poczynić można sobie znaleść w sieci

ps:na przyszłość jest dobrze mieć kopie gruba

Dobra, defragmentację systemówki pociągnę już do końca, bo i tak miałem to zrobić.

Zaraz przeloguję na Linka i zobaczę co z tą aktualizacją.

Możliwe jest też, żeby przez to Linux się dłużej bootował? Ostatnio jakoś tak dłużej myśli przed uruchomieniem.

w Twoim przypadku grub ładuje się i uruchamia jako pierwszy bo to on odpowiada za wybór systemu który chcesz uruchomić

jest to po prostu nadpisany linuxowo bootloader windowsa-kolosalny skrót myślowy, ale na tą chwilę wystarczy

jeżeli nastąpiła aktualizacja linuxa, mogła również nastąpić aktualizacja gruba

wnoszę z tego,że jest to jakaś niedawna dystrybucja linuxa, która się aktualizuje i sądzić po tym należy,że najpierw był zainstalowany windows a potem linux

prawie na pewno jak przywrócisz gruba, albo zmienisz jego ustawienia problem minie

ale jako,że będziesz manipulował przy bootloaderze jakim jest grub uważaj,żebyś nie przecholował bo stracisz mozliwość uruchomienia uruchomienia i windy i linuxa [-X

ps: a kwaśne mleko wcale nie jest złe, zwłaszcza na kaca :x

Przed chwili zaktualizowałem Linuxa i nic się nie zmieniło, zaraz będę brał się za GRUB’a. Mam nadzieję, że nie nie spieprzę. ;d

Dzięki za rady, pozdrawiam.