Długie kopiowanie / przenoszenie danych

czy u was też długo kopiuje rożne pliki np 3 GB bo u mnie to bardzo długo trwa. albo jak przenosze coś z jednego dysku na inny dysk.

Hey !!

A jakie masz wspomniane dyski - podaj producentów i charakterystykę modelu - wielkość bufora, tryb pracy, pojemność i szybkość RPM.

Jaki rodzaje plików są to najczęściej ?? I z której na którą partycję przenoszone/kopiowane ??

Z pozdrowieniami

Dysk to Seagate 320 GB SATA II 16mb cache 7200RMP

są to np pliki mp3 albo filmy. chodzi mi o to że nawet jak kopiuje z płyty dvd na obojętnie jaki dysk to długo kopiuje.

KYNEK

Jesli masz dvdrom na ata33 (szczegolnie takie ata maja nagrywarki) a dysk masz sata to raczej tego nie pogonisz… sam mam dvd na ata66 i dysk na ata100 i jakos to idzie na win98 (moze nie jest najszybciej ale idzie)…

Im wiecej plikow tym dluzej bedzie trwac kopiowanie… a moze po prostu za duzo wymagasz od kompa :slight_smile:

Kompa-rakiete to maja we Wroclawiu podobno :slight_smile:

Vista pliki kopiuje bardzo długo - to prawda. Mechanizm kopiowania plików nie jest dobrze opracowany (wg. mnie). Jest to szczególnie uporczywe przy kopiowaniu dużych plikach lub gdy do skopiowania jest dużo małych plików (wtedy widzimy komunikat z obliczniem potrzebnego czasu). Jeśli się chce osiągać większe transfery, należy skorzystać np.: z Total Commander’a (do Visty polecam wersję 7.0 Beta 4) i nadać mu uprawnienia Admina. Wtedy prędkość jest porównywalna z tą w XP, przynajmniej u mnie :smiley:

a skąd można sciagnąć bete 4 po polsku?bo nie widze za bardzo na google…

Złączono Posta : 03.03.2007 (Sob) 18:24

Już znalazłem:)

KYNEK

Daj znac czy total pomogł…

Mi 30Giga wywalał 10min !!

faktycznie o wiele szybciej kopiuje Totalem. dzieki:)