Długie łączenie z Neostradą pod Vistą

Witam,

Jak wcześniej pracowałem pod XP-kiem na poprzednim kompie to system ładnie, szybko łączył się z neostradą, no problem. Teraz na laptopie pod Vistą (z SP1) jak kliknę na ‘połącz’ to najpierw szybkie weryfikowanie użytkownika i hasła a następnie dłuuuuugie rejestrowanie komputera w sieci i to właśnie trwa 40 sec i dopiero w sumie po ok 43 sec jestem podłączony. To chyba nie jest normalne? Wy też tak macie? Dodam, że nie korzystam z aplikacji neostradowej ani żadnej innej do łączenia się, mam modem Sagem i zainstalowane stery do niego dedykowane pod Vistę, wersja SAGEM_Fast_800_v4_0_5a, lapek jest nowy, Samsung R510, core 2 duo 2 Ghz, 3Gb ram, Vista PL SP1.

Pozdrawiam

Jarek

A spróbuj wgrać ten programik http://www.programypc.pl/autoconnect;0; … m,986.html tylko nie jestem pewien czy on działa pod Vistą. On będzie łączył z netem podczas startu systemu :slight_smile:

Pod vistą to ten program powoduje więcej problemów niż jest warty, Jaro_dcg , używasz aplikacji dostępowej od tp, jeżeli tak to ją wywal i skonfiguruj połączenie ręcznie.

Dokladnie wywal ten program od TP i utwórz połaczenie za pomoca kreatora,dziala dobrze ten sposób

dawid18 , umiesz czytać ze zrozumieniem???

Jaro_dcg ,

niestety łaczenie z neostradą mniej więcej tyle trwa, można to nieco przyspieszyć, wrzucając skrót połączenia neostrady do autostartu.

Najlepszym rozwiązaniem i tak pozostaje zakup routera, ja od kąd posiadam routera, po włączeniu komputera mam już dostęp do sieci :wink:

Myślę, że to kwestia niedopracowanych sterów skoro pod XP było ok. Do dawida i dragona: napisałem wyraźnie, że nie używam aplikacji neostradowej. :slight_smile:

Jaro_dcg , sorry, nie zauważyłem #-o , też mam neo, ale na pewno tak długo nie łączy, około 15s.

http://www.microsoft.com/poland/oem/oem … trada.aspx

Skoro nie mam aplikacji neo to normalne, że w powyższy sposób konfigurowałem. Nic to nie zmienia.

Vista DHCP Broadcast Fix Tool :arrow: http://www.reviewingit.com/index.php/content/view/61/1/