Długie ładowanie się systemu

Po włączeniu komputera, gdy już pojawia się pulpit, muszę wtedy czekać jakieś 10 minut aż w trayu włączy się Kaspersky Anti-Virus 7 (było tak samo, gdy miałem wersję 6). Dopiero gdy pojawi się ikonka w trayu, to mogę cokolwiek robić, ale zanim tak jest, minie jakieś 10 minut (sic!). Miał ktoś taki problem? O co chodzi?

Witam.

Skanuje system przy rozruchu kompa.Pogrzeb w ustawieniach i wyłącz skanowanie przy starcie.Nie mam Kasperskiego ale kiedys mi sie obiło o uszy że to chyba o to chodzi.Jezeli nie to sorry nie wiem

Podaj jaki masz sprzęt.Ja też miałem tak samo jak Ty.Ino że ja musiałem 30minut czekać aby coś zrobić na pc bo ta od razu po starcie nie dało rady.Jedynym sposobem u mnie było wyłączenie zbędnych usług.pzdr :smiley: :smiley:

U mnie Kaspersky skanuje obiekty startowe i niema najmniejszego programu. Do tego mam mase nakładek (min Viste Inspirant) i system działa bardzo szybko.

Tak jak napisał Karolik18. Podaj konfiguracje kompa. Jak masz słabszy sprzęt wyłącz zbędne obiekty startowe a jak to nie pomoże to po prostu wyłącz to skanowanie Kasperskiego przy starcie.

Intel Core 2 Duo E6420, EVGA nForce 650i Ultra, 2x1GB Corsair, GeForce 8600 GT Sonic…

Jakie to usługi?

Jak to zrobić? Konfigurowałem KAV i myślałem, że zrobiłem to dobrze…

co do tego to chyba nie jest słaby sprzęt.

może i zrobiłeś dobrze, ale usługi się wyłącza: START => Panel sterowania => Narzędzia Administracyjne => Usługi

W XP tak jest. A w Viscie to nie wiem, muszę sprawdzić w drugim kompie.

P.S. Mogłem się pomylić, bo nie pracuje już na systemie Windows

Mancunian , zobacz czy nie uruchamiają Ci sie jakiejś zbędne programy z systemem, Kasperski próbuje je skanować i to może generować takie opóźnienia, dla sprawdzenia wyłącz na chwilę Kasperskiego. W msconfig zakładka Uruchamianie odhacz go i uruchom ponownie komputer zobacz czy problem zniknął, jeśli tak to trzeb będzie zmienić ustawienia Kasperskiego, lub przywrócić domyślne.

Które to usługi?

Sunbelt Kerio Personal Firewall, GG, Nero - to wszystko.

Które usługi mam wyłączyć? I jak wyłączyć skanowanie KAV przy starcie systemu?

Nero i Gg mozna spokojnie wyłączyc . Antywirus i Zapora muszą być w Autostarcie.

A które usługi mam wyłączyć? I jak wyłączyć skanowanie KAV przy starcie systemu?