Długie ładowanie się systemu

(Mancunian) #1

Po włączeniu komputera, gdy już pojawia się pulpit, muszę wtedy czekać jakieś 10 minut aż w trayu włączy się Kaspersky Anti-Virus 7 (było tak samo, gdy miałem wersję 6). Dopiero gdy pojawi się ikonka w trayu, to mogę cokolwiek robić, ale zanim tak jest, minie jakieś 10 minut (sic!). Miał ktoś taki problem? O co chodzi?

(ksedoks) #2

Witam.

Skanuje system przy rozruchu kompa.Pogrzeb w ustawieniach i wyłącz skanowanie przy starcie.Nie mam Kasperskiego ale kiedys mi sie obiło o uszy że to chyba o to chodzi.Jezeli nie to sorry nie wiem

(Virusbond) #3

Podaj jaki masz sprzęt.Ja też miałem tak samo jak Ty.Ino że ja musiałem 30minut czekać aby coś zrobić na pc bo ta od razu po starcie nie dało rady.Jedynym sposobem u mnie było wyłączenie zbędnych usług.pzdr :smiley: :smiley:

(Nethalythic) #4

U mnie Kaspersky skanuje obiekty startowe i niema najmniejszego programu. Do tego mam mase nakładek (min Viste Inspirant) i system działa bardzo szybko.

Tak jak napisał Karolik18. Podaj konfiguracje kompa. Jak masz słabszy sprzęt wyłącz zbędne obiekty startowe a jak to nie pomoże to po prostu wyłącz to skanowanie Kasperskiego przy starcie.

(Mancunian) #5

Intel Core 2 Duo E6420, EVGA nForce 650i Ultra, 2x1GB Corsair, GeForce 8600 GT Sonic...

Jakie to usługi?

Jak to zrobić? Konfigurowałem KAV i myślałem, że zrobiłem to dobrze...

(Dashmen515) #6

co do tego to chyba nie jest słaby sprzęt.

może i zrobiłeś dobrze, ale usługi się wyłącza: START => Panel sterowania => Narzędzia Administracyjne => Usługi

W XP tak jest. A w Viscie to nie wiem, muszę sprawdzić w drugim kompie.

P.S. Mogłem się pomylić, bo nie pracuje już na systemie Windows

(Lasinski Jacek) #7

Mancunian , zobacz czy nie uruchamiają Ci sie jakiejś zbędne programy z systemem, Kasperski próbuje je skanować i to może generować takie opóźnienia, dla sprawdzenia wyłącz na chwilę Kasperskiego. W msconfig zakładka Uruchamianie odhacz go i uruchom ponownie komputer zobacz czy problem zniknął, jeśli tak to trzeb będzie zmienić ustawienia Kasperskiego, lub przywrócić domyślne.

(Mancunian) #8

Które to usługi?

Sunbelt Kerio Personal Firewall, GG, Nero - to wszystko.

Które usługi mam wyłączyć? I jak wyłączyć skanowanie KAV przy starcie systemu?

(Zentuk2) #9

Nero i Gg mozna spokojnie wyłączyc . Antywirus i Zapora muszą być w Autostarcie.

(Mancunian) #10

A które usługi mam wyłączyć? I jak wyłączyć skanowanie KAV przy starcie systemu?