Długie nagrywanie DVD

Mam Nero 6.3.1.11 i nagrywarke LITE-ON DVDRW SOHW-1653S

Chciałem nagrać film na DVD.

Kupiłem płytke DVD+R z max. prędkością 8x.

Ustawiłem wszystko i włączyłem prędkość MAX

Płyta nagrywała się ponad 10 godzin. Czy to nie za długo ??

Po kilku dniach nagrałem kolejny film na DVD na taką samą płytę, ale sam ustaliłem prędkość nagrywania na 8X.

Było to samo.

Zauważyłem, że mój procesor (Celeron 800 Mhz, mam 512 RAM-u) jest wykorzystywany wtedy w 100%, więc za drugim razem wyłączyłem wszystkie aplikacje, te z autostartu też.

Czy to normalne, żeby się tak długo nagrywało jak nie wykorzystuje nawet 3GB płyty ??

To nie jest normalne.

Płyta przy prędkości x8 powinna się wypalać około 10-12 minut.

Poczytaj może masz sam ten problem co ja kiedyś:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 040#128040

CD mi się nagrywają normalnie, czy to coś zmienia ??

Czy mój procesor ma na to wpływ ??

Mam tak podpiętą nagrywarkę.

dvd16wv.jpg

Co to jest ASPI bo mam ASPI is not loaded

To są sterowniki niezbędne do poprawnego działania napędów optycznych. Zainstaluj je sobie a problem powinien zniknąć.

Link do najnowszej wersji ASPI:

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaid … 1191035445

Po instalacji sprawdź w Nero InfoTool czy sterowniki zainstalowały się prawidłowo. A także przeprowadź testy napędów w Nero Toolkit

screenhunter0013rb.jpg

Więcej szczegółów pod adresem http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/aspi/aspi.php

Przydałoby się żebyś zainstalował ASPI bo widać,że go nie masz.

za słaby masz sprzet i nie wyrabia z transferem danych (choc i tak to troche za długo) radze sprawdzic przepustowosc

Zdaje się, że już wiem o co chodzi.

W obu przypadkach zrobiłem z plików AVI filmy, które od razu nagrałem na płytę. Jak mi to wyjaśnił pewien człowiek to samo przygotowanie do nagrywania tyle trwa i może tu pomóc tylko wymiana sprzętu.

Zwykłych danych jeszcze nigdy na DVD nie nagrywałem.

Wiem, że najbardziej obciążającym procesem jest kodowanie filmu.

Co o tym myślicie ?? Ten miły człowiek miał rację czy nie ? :smiley:

Jeszcze jedno pytanko:

Mam pełną wersję Nero 6.3.1.11, którą dostałem wraz z nagrywarą, jeśli zainstaluje nową, dostępną na vortalu (wersję trial) to będzie dalej pełna czy zrobi się trial?

W takim razie nic dziwnego że to tyle trwało… najwiecej czasu zajęlo konwertowanie pliku, który dopiero potem został zapisany na DVD… Sam tak robiłem tyle że trwało to troche krócej (2 godz.):slight_smile: Najlepiej by było jakbyś zmienił procka na szybszego… pozdr :slight_smile:

Spróbuj zainstalować.

Zaznaczysz opcje - uaktualnij.

Jeśli w okienku z nazwą użytkownika nie będzie klucza, przerwij instalację.

Najprawdopodobniej może tak być. Jeżeli konwertowałeś plik a potem nagrywałeś to jest to mozliwe. :?

Się zastanawiam, czy Ty kojot przypadkiem nie włączyłeś opcji ‘Twórz własne DVD-Video’ itp, czyli masz plik AVI albo MPG i przerabiasz go na DVD (czyli taki amatorski authoring), bo wtedy jest to możliwe, że trwa 10 godzin, bo wtedy jest kodowanie menu, filmu i przycisków… :].

Zwykłe nagrywanie filmu o pojemności płyty DVD 4GB będzie trwało 10-12 minut przy prędkości 4x.

PS.: nie polecam nagrywać prędkością 8X, ponieważ potem na odtwarzaczach zawsze się albo zacina, albo wogóle nie odtwarza, bo jeśli ktoś ma roczny lub starszy odtwarzacz DVD, to jemu płytki nagranej prędkością 8X nie odtworzy. Najlepiej nagrać 4X, wtedy masz pewność, że będzie chodziło (chodź na jeszcze starszych odtwarzaczach 2-3+ letnich także może nie odtworzyć, bo obsługują tylko płyty nagrane prędkością 2X…). Wszystko pisze na nalepce na odtwarzaczu DVD :].

Do obróbki wideo (w tym także nagrywania DVD) potrzebny jest sprzęt z dużą mocą, najlepszy będzie komp z procesorem 2.0GHz, 512MB ram i ospowiednią całą resztą. Już wszelkie przeróbki trwają sporo krócej. Np.: to co ty robiłeś, na takim sprzęcie zajęłoby 2,5-3 godz.

Tak właśnie było :slight_smile:

Spróbuje z Nero :slight_smile:

Jeśli chodzi o sprzęt to myślę nad wymianą procka i zbieram fundusze :smiley:

Temat można zamknąć, bo już wszystko jasne :slight_smile: