Długie nagrywanie płyt!

Witam oposiadam nagrywarke TSSTcorp CD/DVDW SH-S162L nagrywarka ma nie całe 5 miesiecy i przez pierwsze 2 miesiace działała dobrze a od pewnego czasu pojawil sie problem podczas nagrywania płyt. Problem polega na tym że początkowo płyte DVD nagrywała 8min a teraz zajmuje to nawet ponad 40 min ;/ nagrywam płyty na nero 6.

A mój komputer to:

Procesor: AMD Sempron 2600+ 2200MHz

Płyta główna: Asus A7V600-X

Ram: DDR 512MB (400MHz)

Karta dzwiękowa: SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS OEM

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6600 GT

Zasilacz 400W poprzedni 300W nie dawał rady :slight_smile:

i głosniki ale to juz chyba nie potrzebne.

Dysk jest podlaczony na odzielnej taśmie na koncu i ustawiony na Master (80żyłowa taśma)

Nagrywarka podłaczona tez na końcu taśmy i ustawiona na 2 Master (ale tutaj jest 40żyłowa taśma) Nagrywarka ustawiona na DMA.

Nie wiem czy to wina tej 40żyłowej taśmy z tego względu że na poczatku było wszystko dobrze a taśmy nie zmieniałem.

Czekam na w miare szybką odpowiedz i z góry dziekuje :stuck_out_tongue:

Edit :slight_smile:

Szukałem na forum takiego przypadku ale nie znalazłem.

może zmieniłeś prędkość nagrywania i taka już została

Napisz z jaką prędkością nagrywałeś te ostatnie płyty.

taśma może byc przyczyną, ale skoro było dobrze, to raczej nie, chociaż nie zaszkodziłoby wymienić, zobacz w biosie i menedżerze urządzeń czy jest w obu DMA, najlepiej w biosie ustawić na auto, możesz spróbować wyłączyć bądź właczyć zarządzanie energią, czyli ACPI / APIC / bądź ustawić aby system nie bios zarządzał tym trybem, może to być wina płyty, spróbuj od innego producenta.

raczej nie zmieniałem i…

…zawsze staram sie nagrywac z najszybszą prędkością (jak mi płyta pozwala) czyli ostatnio z x8.

jest, a w biosie ustawione na auto

możesz napisać jak to zrobić :wink:

a wina płyty albo producenta to nie jest próbowałem różnymi płytami.

Temperatura procka (miałem podobny problem, pomogło, jak zmieniłem wiatrak)

Mało miejsca na dysku (Nero chyba standartowo potrzebuje troche miejsca na image)

Brudny napęd

Kable pewnie docisnąłeś, więc nawet o tym nie wspominam.

Temperature w biosie pokazuje 54,5 *C

jest troche duża ale to przez podkręcenie procesora do 2200MHz chyba z 1800MHz ale przed podkręceniem mial z 30-40 *C i było to samo.

Miejsca chyba wystarczjąco wolnego mam na C: 5,8 GB a ma D: 35 GB :wink:

Napęd raczej jest czysty

Kable dociskałem :wink:

PS. Musze sprawdzić ten kabel kupic/pożyczyć jakiś inny 80żyłowy bo ten (40żyłowy) już swoje przeżył jakieś 6lat ale nie wiem czy to będzie przyczyną wolnego nagrywania bo niedawno nagrywał dobrze i podczas jednego nagrywania się to zmieniło ;/ .

Aha i chciałbym jeszcze dodać, że podczas nagrywania buferowanie strasznie “skacze” czego na początku przy nagrywaniu nie było

przede wszystkim przywróć fabryczne ustawienia biosu podkręcenie procesora może to powodować, a w biosie poszukaj opcji ACPI, APIC, PIC / w zakładce zarządzanie energią-Advanced Configuration and power Management Interface lub Pnp… itp / nie wiem jaki masz bios

Może płytki jakieś nie teges ? Jak są za 50 gr to nie dziwota :stuck_out_tongue:

Może nowe firmware pomoże?

Hm, temperatura w Biosie jest przeciez pokazywana w zazastoju, a przy nagrywaniu skacze o kilkanaście stopni… Sprawdź temp w Evereście czy czymś takim, w trakcie nagrywania.

moim zdaniem to pomoże :slight_smile:

Umnie w Lite-On DVD nagrywała się za każdym razem w godzine i 15 minut róznice były tylko w sekundach. Potem przy uaktualnianiu sterownikow itp. wgrałem najnowszy firmware nagrywarki i pomogło, nagrywaja sie DVD o wiele szybciej.

hehe firmware pomogło :smiley:

Dzieki wszystkim którzy próbowali pomóc :mrgreen: :slight_smile:

a szczególnie ptasior i Range_Rover za trafną podpowiedz 8)

Temat uważam za zamkniety :stuck_out_tongue: