Długie nagrywanie w Acer 5220

Witam mam problem.Strasznie długo nagrywa mi płyty DVD,przynajmniej z 2 godziny :shock:

Ma ktoś pomysł co z tym zrobić??

Jakim programem nagrywasz te płyty? Sprawdź tryb pracy napędu optycznego i dysku twardego, oba powinny pracować w trybie DMA. Możesz to sprawdzić w menadżerze urządzeń, w zaawansowanych właściwościach kanału podstawowego i dodatkowego kontrolera. W trybie pracy wszystkich urządzeń (napęd, dysk) powinna znajdować się wartość “DMA jeżeli dostępne”, każda inna np. “Tylko PIO” jest nieprawidłowa. Sprawdź to i daj znać czy masz tam wszystko w porządku.

To mi wygląda na kombajn nero 8 lub wyżej

Narv wielkie dzieki:)Pomoglo odinstalowalem i zmienilo na Dma i teraz smiga jak ta lala :mrgreen:

Teraz w 15 minut nagrało :smiley:

Witam

Mam podobny problem.Najpierw myślałem, że jest to wina PowerDVD.Po zainstalowaniu systemu na czysto.Najpierw było ok był tryb DMA.Potem nie wiem z jakiej przyczyny tryb ustawił się na PIO.Nie mam możliwości jego zmiany.Nagrywarka LG H20L, Nero 8.Płyta DVD nagrywa sie pół godziny.

odinstaluj nagrywarke (kontrolery IDE i Ata-podstawowy lub pomocniczy juz nie pamietam) i zresetuj lapka.Jak powinno juz ci ja poprawnie zainstalowac.Mi tak zadzialalo :smiley:

witam

Odinstalowałem kontroler IDE.Zrestartowałem kompa.Zainstalował się ponownie i jest ok DMA tryb 2.Uff :smiley: