Długie oczekiwanie na dostęp do internetu .Nod32 blokuję?

Jak w temacie.

Może ktoś się orientuję ,gdzie muszę i co w ustawieniach w Nod32 /ESET Smart Security 5/ ustawić -zezwolić,aby normalnie po włączeniu laptopa, długo nie musiała oczekiwać na dostęp połączenia z rutera /czyli WIFI/ Ruter TP-LINK WR340G /system WINDOWS 7 32 BIT/

Bardzo długo około 2 minut czekam na połączenie internetowe z ruterem,mam takie coś 0c1e660caa6d0601m.jpg :?

Proszę o jakąśkolwiek podpowiedż … :frowning:

A może to wystarczy coś… tylko Windows-ie 7 ustawić ??

P.S jeśli w złym dziale dodałam wątek na forum ,proszę o przeniesienie go w miejsce tam gdzie ma być ,będę o tym następnym razem pamiętała :?

Dlaczego twierdzisz,że Nod32 wydłuża połączenie.

Czy wyskakują jakieś komunikaty ze strony antywirusa świadczące o tym?

Czy poza internetem inne funkcje komputera działają stabilnie?

Kiedy tylko miałam kabel od modem-a do lapka podłączony kablem LAN , nic takiego nie widziałam,Kiedy tylko korzystam z rutera zaraz tak jest i żaden komunikat -a nie ma oczywiście,tylko jak wyżej screen i muszę dość długo po włączeniu laptopa czekać na połączenie do netu ;/

Dodane 08.10.2012 (Pn) 22:53

tak,oprócz oczywiście komunikatora AQQ,Skype itp muszę mieć net inaczej się nie zalogują :wink:

Dam przykład; wyłącze NOD-A /żeby przy wlaczeniu kompa sie nie wlaczal z systemem wiadomo… jak ktoś wie o tym o co pisze ;-),resetuje kompa i od razu net jest jak tylko włączę lapka /oczywiście bez nod-a i blokady według mnie co w nim jest jakaś :frowning: , /

EDIT ; nikt nie posiada takiego antywirusa j.w ? :o Czy po prostu nikt nie wie co to może być … :?