Długie otwieranie i częsta niemożność zamknięcia Windy XP

Witam.

Moim problemem jest trwający długo (kilka minut) proces otwierania się Windows XP i trwający znacznie dłużej (kilkanaście, kilkadziesiąt minut a czasem nie mający końca) proces zamykania tegoż systemu. Próbowałem wszelkich wskazówek polecanych przy tego typu problemie, ale żadna z nich nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Dodam, że system instalowałem zaledwie 3 tygodnie temu. Do głowy przychodzi mi tylko możliwość istnienia niewłaściwego wpisu w logu, który wkleiłem poniżej. Z góry dziękuję za udzieloną pomoc. Pozdrawiam.

End of file - 4930 bytes

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Pozdrawiam Gutek2222

Log ok. Możesz dać jeszcze SilentRunners.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Przeczyść rejestr i anty adware - spyware

Siemka. Dzięki za podpowiedzi, ale zastosowanie się do nich nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. W myśl jednej z nich wklejam loga z Silenta:

Ciachni.

Tak to chyba okej.

c_e_r_a_n

user Krzychuu podał linki , do całkiem sensownych stron.Zastosuj się.

Log ok.

Wyłacz TeaTimer od spybota, na czas poniższych czynności.

Kosmetyka:

Zafiksuj w HJT.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz:

Start > panel sterowania > opcje regionalne > języki > szczegóły > zaawansowane > zaptasz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

Jeżeli nie musi startować z systemem to odptasz w komunikatorze uruchamianie przy starcie.

Do notatnika wklej:

Plik > zapisz jako > zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki > zapisz pod nazwą Fix.reg np na

pulpicie > dwuklik na Fix.reg > potwierdzasz > restart.

Zrobiłem wszystko co mi proponowaliście i nic. Chciałbym dodać, że po odpaleniu programu Bootvis wykrył on, że jakieś 50% czasu uruchamiania mojego systemu zajmuje proces o nazwie “Logon + Server”. W trakcie zamykania systemu (zapomniałem o tym wcześniej wspomnieć) program csrss.exe prosi firewalla o możliwość uruchomienia go. Niezależnie czy mu na to pozwolę czy nie, to system się wyłączy lub nie (zależy jaki będzie miał kaprys :? ). Ten csrss.exe to nie trojan ani żaden wirus bo sprawdzałem (wystarczy spojrzeć na log z Hijacka). Może te informację podpowiedzą Wam co może być nie tak z systemem. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Złączono Posta : 07.05.2007 (Pon) 21:13

Dobra. Rozwiązałem problem “po swojemu”. Oto co zrobiłem:

  • przywróciłem wszystkie usługi do ustawień początkowych (nie wspomniałem tego wcześniej, ale moje problemy pojawiły się po tym jak się tymi usługami, według pomocy internetowych, bawiłem)

  • odinstalowałem całkowicie i od nowa zainstalowałem Zone Alarma

  • zwiększyłem wartość w kluczu “waittokillapptimeout” i “waittokillprocestimeout” na 8000 (wcześniej miałem ustawione na 800 bo w myśl wskazówek forumowych też się w to bawiłem).

Nie wiem która moja czynność spowodowała powrót do porządku i nie chce wiedzieć. Ważne że wszystko działa ok. Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam.