Długie uruchamiaie sie programów

Witam.Otóż gdy uruchamiam Gadu-Gadu,Firefox,Winamp i inne.To te programy bardzo długo się uruchamiają.Komputer chodzi dobrze tylko długo sie programy otwierają np obliczałem na stoperze :smiley: to Gadu-Gadu uruchamia się 23 sec a Firefox 56 sec.Czym to może być spowodowane i jak ten problem można rozwiązać?

Ile masz Ramu? Czy w tle pracuje jakiś pakiet zabezpieczający?

Pamięć Ram 768 mb.Program antywirusowy Kaspersky Internet Security 6.0.

Więc wyłącz kaspera i sprawdź jak będzie bez niego. Jak nie pomoże przeskanuj nim właśnie komputer ew wrzuć logi

jak wyłącze kasperskiego to się GG uruchamia 2 sec :mrgreen: a Firefox 7sec

to zmień antywirusa

Ale na Jakiego może być Avast

Tak, Avast to świetny antywirus. Sam go używam. Też kiedyś miałem Kaspersky’ego, wszystko szło jak ATARI :smiley: i gdy odinstalowałem Kaspersky’ego i zainstalowałem Avast’a chodziło cudownie.

Ok.Instaluje Avasta.A czy można do Avasta jakaś zaporę doinstalować np Kerio.

Tak. Antywirus i zapora nie kolidują ze sobą.

Dzięki teraz uruchamia sie 10 sec.Można jeszcze troszkę przyspieszyć :mrgreen:

Tak. Usuń zbędne pliki (Mój komputer->Prawym na Dysk lokalny C->Właściwości->Oczyszczanie dysku) i zdefragmentuj dysk (Mój komputer->Prawym na Dysk lokalny C->Właściwości->Narzędzia->Defragmentuj->Defragmentuj).

ja tam nie wiem ale ja sobie skopalem dysk defragmentacja nie mam pojecia dlaczego po prostu dysk sie sfajczyl;/

Kacper 1344 zamieniasz siekierkę na kijek z tymi antyvirami…

Zmień Kaspersky Internet Security na Kaspersku Antivirus + zapora. Bo on potrafi dobrze chodzić nawet przy 256 mb Ramu…

sebos_krk teraz to za późno poza tym avast! jest lepszy

:shock: Chyba raczej nie ma co porównywać darmowego programu z Kasperskim. No sorki :shock:

sebos_krk czyli wg Ciebie Vista jest lepsza od XP ?? No bo w końcu droższa… Czasami darmowe programy przebijają płatne (zależy oczywiście czym) :stuck_out_tongue:

Co do tematu to polecam jako zaporę Comodo Personal Firewall lub Jetico Personal Firewall… :smiley:

Mam Avasta i nic nie będę mieszał.Ale Kasperski przepuścił mi 3 trojany,więc już nie chcem tego antywirusa.Zdefragmentowałem dyski i oczyściłem.Wszystko działa super!Dziękuje za za pomoc :slight_smile: