Długie uruchamianie się Windows Visty

jak do twojego sprzętu są stery pod Vistę, to instaluj te pod Vistę tylko

Wiesz co, czytam co jakiś czas Twoje posty tutaj i za każdym razem mnie rozbrajasz. Albo kogoś atakujesz, albo piszesz bzdury jak to powyżej. Tak się składa, że mam Athlona XP 3000+ i jak najbardziej się do Visty nadaje. Podaj chociaż jeden sensowny argument na potwierdzenie Twojej tezy.

Sam miałem athlona xp (2000+) , i po wymianie na inny, vista poszła.Później kupilem kompletnie nowy sprzet jak mam ponizej , i tez leci

mialem athlona 4000+ i ■■■■, lagi mial jak ■■■■■■■ nawet podczas eksploracji folderow :frowning:

Teraz mam to co ponizej i zapierd… :stuck_out_tongue:

AMD ma slabe procki niestety :wink: Do gier wystarcza, ale nie do czego innego ;(

Sorry ale nie porównuj A4000+ do tego co masz. To całkiem inna bajka. Zastanawiam się jaki są faktycznie różnice pomiedzy np. AMD ATHLON AM2 64 X2 3600+ a INTEL CORE 2 DUO E4300. No w cenie to dwie stówki a jak to się przenosi na wydajnośc?

A ja sam juz nie wiem jak to jest moj kolega ma athlona 64 3000 i mu lepiej wszystko dzialalo od mojego athlona 64 3800. :confused: Dopiero gdy wymienilem na athlona x2 4600 wszystko chodzi dobrze:)

Przecież w tym przypadku nie masz aż tak wielkiej różnicy, dochodzą jeszcze pozostałe podzespoły. Nie wierzę, że mieliście identyczne.

No ale athlon am2 64 X2 5200+ ktory jest w posiadaniu sasiada tez biedota, biorac pod uwage, ze ma dobre inne podzespoly(plyta asrock chipset nforce 5 albo 6, karta geforce 7600GT palit, ram 1GB dual 2x 512 kingston 667MHz, dysk seagate barracuda 7200.10 160GB ncq, Zapis prostopadly :wink: zasilacz 350W modecom

mamy po 1GB ramu i karty 7300GT. czyli athlon + vista to biedota??

athlon + vista x64 tragedia…w x86 jakos idzie…ale to wciaz nie jest zbytnio komfortowe, macie athlony - jedzcie na Xp :stuck_out_tongue:

A jesli chcecie na Viście, to się liczcie z spadkiem wydajności, chcoiaz teoretycznie mocniejsze porcesory AMD od 5200+ wzwyz powinny sobie spokojnie radzic z vista, jak tez i wersje od 3000+ wzwyz. Problem moze lezy w architekturze procesorow?

Czyli wybierając pomiędzy AMD ATHLON AM2 64 X2 3600+ a INTEL CORE 2 DUO E4300 zdecydowanie za INTEL’em.

chlopie…bez dwoch zdan :wink: ale po co brac E4300? toz to dla laptopow sie nadaje, po co to brac do stacjonarnego? juz lepiej E6300, wiem ze drozszy, ale power bez porownania :wink: zreszta latwo sie podkrecaja :wink: bezpiecznie nawet na standardowym chlodzeniu mozna wyciagnac nawet 15-30% :wink:

Złączono Posta : 11.04.2007 (Sro) 21:39

Roznica ok 120 zl, taktowanie sie prawie nie zmienia 1.8 i 1.86 ale fsb wzrasta do 1066 i jest wieksza liczba instrukcji obslugiwana przez procesor, a w przypadku intel core 2 duo, taktowanie nie gra az takiej roli co obslugiwane standardy :wink: Co sie oczywiscie znaczaco przeklada na wydajnosc :wink:

Dlatego tez kupowanie E4300 uwazam za bezsensowne.

albo model E6320 ta sama wersja co E6300 tylko z 2MB wiecej cachem i troche tansze :wink:

Raptem parę punktów w smarkach. Pentium E 1 Mb L2 rdzeń 2x w pierwszych testach jest nie dużo gorszy od E4300 z mnożnikiem 9x. Szukać dobrej rev E4300 może do 4 GHz się dojdzie.

E4300 różni się brakiem wirtualizacji której mało kto używa.

Taktowanie E4300 1.80 E6300 1.86.

Nie warto rev L2.

W kwestii Athlonów XP to my się chyba nie zrozumieliśmy. Jaki jest sens porównywać te procesory do Core Duo? Żaden. Ale nie rozumiem stwierdzenia, że Athlony XP nie nadają się w ogóle do Visty. U mnie na XP 3000+ wszystko chodzi szybko, nie widzę jakichś dużych spowolnień systemu.

Mam pytanie. Mianowicie jaka jest różnica w szybkości uruchamiania systemu/pracy na nim w różnych odmianach Visty. Chodzi mi głównie o Vista Home Premium i Vista Ultimate. Instalowałem to drugie i na moim Athlonie 2200+ XP Vista U uruchamiała się ok 2min.

Sorki, już przeczytałem, że nie ma znaczenia. Pozdro. :slight_smile: