Długie uruchamianie systemu

Witam

Od niedawna mam dośyć uciążliwy problem tj. komputer uruchamia sie około 5 min wraz z wczytaniem z autostartem programów, wcześniej około 30 sekund. System (windows xp) zainstalowany jest około 3 lata, lecz regularnie skanowany antywirusem ( Kaspersky 6.0) czyszczony z “syfu” (Sypware Doctor, Ewido, Spybot) i defragmentowany ( Perfect Disk) również bardzo często czyszczony jest rejestr ( Jv 16 powertools). Wszystkie programy i sterowniki regularnie aktualizowane. Wraz z sytemem uruchamia się jedynie kilka aplikacji ( KiS, gg, neostrada ).

Jakiś tydzień temu spyware doctor wykrył trojana, został jednak szybko usuniety, mniej wiecej od tego czasu system znacząco spowolnił.

Jednostka: Athlon Xp Barton 2600, MSi k7N2 Delta 2, Caviar 160 GB SATA, Forton 400

Podaj logi stosując się do tych instrukcji

viewtopic.php?f=16&t=36654

I wykonaj optymalizację systemu. Tu pisze jak

viewtopic.php?f=7&t=76580

Jesli nie masz nic nadzwyczajnie ważnego na kompie to polecam format :]

A ja nie polecam…

Format to ostatecznosć.

Według wyższych uczonych informatyków format powinno się robić raz na kilka lat, ponieważ dysk twardy ma coraz więcej algorytmów do przetwarzania i sam od siebie może również zwolnić. Jeśli nie pomoże optymalizacja polecam formacik. Ja tak robię co rok i pięknie mi chodzi.

Optymalizacja nic nie pomogła…

Zaciekawiła mnie jedna rzecz, a dokładnie komunikat, który pokazuje się w programie Bootvis

screen01gs9.jpg

Witam.Spróbuj wejść w menadzera urządzeń i sprawdż czy w konrolerach ata podstawowy kanał ide(twardy dysk) nie przełączył się z trybu DMA w PIO.Pozdrawiam

ARO

Hmm tylko, że dysk jest na SATA a nie ATA

aha sorry

witam mam takie same przyczyny które pojawiły mi się przy oczyszczaniu komputera ;/ i żaden ten podstawowy kanał mi isę nie przestawił już sprawdziłem… POMOCY…