Długie uruchamianie windows-ów

witam,

ostatnio pojawił mi się problem w postaci bardzo długiego ładowania systemów (7,xp). System długo “wisi” na logo windows i po ok. 4 min ładuje się dalej. Problem ujawnia się również gdy chce zainstalować lub uruchomić jakiś program po uruchomieniu windows. Instalator włącza sie po paru minutach a przeglądarka np. chrome uruchamia się średnio po 5 min. Ma ktoś jakis pomysł? dodam ze dysk sprawdziłem HD tune, nie wykazał błędów. a bym zapomniał, instalacja windowsta trwa srednio 1-1,5h.

laptop Asus 2x 2gHz

2 GB RAM

ATI Raden hd347

Pozdrawiam

Instalowałeś coś ostatnio?

tzn? system czy jakis program niewoadomego pochodzenia?

Chciałbym się o tym przekonać osobiście (pokaż screen z zakładki Health i w wolnym czasie zrób Error Scan bez zaznaczonego Quick Scan).

Programy. No chyba że doinstalowywałeś ostatnio system i potem pojawił się problem…

fakt, problem pojawił się po reinstalacji systemy ale zawsze robilem szybki format dysku i było ok aż tu nagle lipa;p a screen pokaże jak jeszcze raz zrobię skan bo musiałem się chyba pozbyć tego zdjęcia :wink:

a programów z nieznanego źródła staram się nie instalować

myślałem ze to dysk nawala, a co myślicie o zasilaczu?

Ważniejszy jest SMART (zakładka Health).

Ja bym się skłaniał do tezy, że coś z instalacją poszło nie tak, jeżeli się to stało po reinstalacji. Ze sprzętem, ze coś nie tak to bym się wstrzymał, chyba że np. było spięcie czy coś…

nic takiego nie bylo. ale teraz jest za kazda reinstalacja tak. to nie tylko jeden przypadek.

Dodane 23.02.2013 (So) 0:18

wstawiam screen z hd tune do wgladu :slight_smile:

http://s1.pokazywarka.pl/i/1778010/861004/hdtune-health-st9250827as.jpg

falcon89 - zrób Error Scan bez zaznaczonego Quick Scan…

próbowałem robić to wyskoczyła mi informacja i krytycznej temperaturze dysku…;/ 55 oC

Dodane 25.02.2013 (Pn) 9:28

i co… już nikt więcej nic nie wymyśli? :cry: