Długie uruchomienie 7

Hej,

Mam do was pytanie, ok. od roku mam 7 hp 64x. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że windows zaczął mi się dłużej ładować… Nie wiem za bardzo czym jest to związane… przy starcie startują mi tylko: realtek, prog. od gładzika, BT i avg.Uruchamianie trwa z 3-5 min… ogólnie mam porządek w rejestrze, dysk zdefreg. rejestr też…

Wcześniej miałem xp i zdecydowanie wszystko szybciej chodziło… tzn. uruchamianie, zamykanie i włączanie firefox od razu po załadowaniu windowsa… W 7 FF włącza się dopiero po 30s… a w xp po 5-10s… a komp był zdecydowanie gorszy… Obecnie mam samsunga R58- z i5 450m gf 330m 4 gb ram. Więc komp całkiem na chodzie… i nie czaje dlaczego tak długo się włącza…

Pewnie dysk miałem coś podobnego , przeinstalowałem na 32bity . Ty możesz sprawdzić programem HD TUNE PRO od dysku czy ci działa i jak możesz to w BIOS włącz lub wyłącz SMARTA . Może coś pomoże ;d

A patrzyłeś ile rzeczy uruchamia się w auto starcie u mnie też bardzo długo się uruchamia :slight_smile:

to użyj i zobacz http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.html jest wiele aplikacji co ci pokarzą co się uruchamia a sami nie wiemy że to jest :slight_smile:

Mam ten sam sprzęt i również mi zwolniło. I to nie tylko Windows, bo Linux też zwolnił. Więc kwestia hardware’u. Zamierzam wymienić dysk na SSD.

Możesz spróbować oczyścić folder Prefetch

wolny-start-visty-t422471.html#p2691313

z dyskiem jako tako problemów nie mam… jedynie bardzo często parkuje mi głowica… mam na liczniku już klika tysięcy parkowań od października…

Ogólnie system działa ok… tylko wku****a mnie to, że długo się uruchamia komp…

Miałem podobnie na 32 bit.

Czy przy uruchamianiu sprawdzają ci się wszystkie dyski wejścia ?

a nie wiem… no to sprawdzenie dysków to tylko 3s jest… ogólnie windows długo się władowuje… nie wiadomo czego…