Długie usuwanie plików z dysku


(Borzuck) #1

Witam, tak jak w temacie, co może być powodem długiego usuwania pliku z dysku? Posiadam Windows 7. Np. na pliku 15 mb kiedyś nacisnąłem usuń i od razu go nie było. Teraz pojawia się okno usuwania, pisze "Przetwarzanie" i po 2-3 sekundach dopiero się usuwa. Co może być tego przyczyną? Pozdrawiam

EDIT: Dodam, że nie dotyczy to każdego pliku. W sumie dopiero teraz zauważyłem, że dotyczy to tylko plików ściągniętych przed chwilą, np. zassałem program z portalu dobreprogramy ważący 15 mb i usuwa się te 2-3 sec a gra Team Fortress 2 ( dokładnie cały folder, 11,5 GB) usuwa się błyskawicznie. Od czego to zależy?


(Qba Lukaszczyk) #2
  1. Zdefragmentuj cały dysk twardy. Prawdopodobnie Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Defragmentator dysków

  2. Przeskanuj dysk programem HD Tune. Możesz nam wkleić co tam wyszło.


(Borzuck) #3

Nie wiem jak to działa… Zdefragmentowałem dysk i nic innego. Zwyczajne pliki, np. zainstalowane gry usuwają się natychmiast. Tak samo spakowane pliki. Tylko np. instalka ważąca 20 mb usuwa się te 2-3 sekundy. Rozmiar w sumie nie ma znaczenia, pobrałem z innego serwisu niż dobreprogramy i to samo, plik 7 mb spakowany usunięty błyskawicznie a rozpakowany, czyli instalka 2-3 sekundy. Nie ma sensu dodawać SS z programu HD Tune, ponieważ to zależy od pliku, nie od dysku ( gdyby zależało od dysku to zainstalowane bądź spakowane pliki nie usuwały się błyskawicznie). Jakieś pomysły? Czy może Wy też tak macie?


(Pm 10 000 Days) #4

Prawdopodobnie masz włączone przywracanie systemu. Przywracanie systemu “chroni” pliki (głównie .exe, .com itp) przed całkowitym usunięciem a więc po kliknięciu usuń, plik najpierw jest kopiowany do punktu przywracania systemu a dopiero potem przenoszony do kosza.


(Borzuck) #5

BINGO!:slight_smile: Piwo dla Ciebie :slight_smile: Dziękuję, pozdrawiam :wink: