Długie usuwanie plików z dysku

Witam, tak jak w temacie, co może być powodem długiego usuwania pliku z dysku? Posiadam Windows 7. Np. na pliku 15 mb kiedyś nacisnąłem usuń i od razu go nie było. Teraz pojawia się okno usuwania, pisze “Przetwarzanie” i po 2-3 sekundach dopiero się usuwa. Co może być tego przyczyną? Pozdrawiam

EDIT: Dodam, że nie dotyczy to każdego pliku. W sumie dopiero teraz zauważyłem, że dotyczy to tylko plików ściągniętych przed chwilą, np. zassałem program z portalu dobreprogramy ważący 15 mb i usuwa się te 2-3 sec a gra Team Fortress 2 ( dokładnie cały folder, 11,5 GB) usuwa się błyskawicznie. Od czego to zależy?

1. Zdefragmentuj cały dysk twardy. Prawdopodobnie Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Defragmentator dysków

2. Przeskanuj dysk programem HD Tune. Możesz nam wkleić co tam wyszło.

Nie wiem jak to działa… Zdefragmentowałem dysk i nic innego. Zwyczajne pliki, np. zainstalowane gry usuwają się natychmiast. Tak samo spakowane pliki. Tylko np. instalka ważąca 20 mb usuwa się te 2-3 sekundy. Rozmiar w sumie nie ma znaczenia, pobrałem z innego serwisu niż dobreprogramy i to samo, plik 7 mb spakowany usunięty błyskawicznie a rozpakowany, czyli instalka 2-3 sekundy. Nie ma sensu dodawać SS z programu HD Tune, ponieważ to zależy od pliku, nie od dysku ( gdyby zależało od dysku to zainstalowane bądź spakowane pliki nie usuwały się błyskawicznie). Jakieś pomysły? Czy może Wy też tak macie?

Prawdopodobnie masz włączone przywracanie systemu. Przywracanie systemu “chroni” pliki (głównie .exe, .com itp) przed całkowitym usunięciem a więc po kliknięciu usuń, plik najpierw jest kopiowany do punktu przywracania systemu a dopiero potem przenoszony do kosza.

BINGO!:slight_smile: Piwo dla Ciebie :slight_smile: Dziękuję, pozdrawiam :wink: