Długie wczytywanie się BIOSu i Windowsa 7

a to ACHI teraz coś mi zmieni?

Nic Ci nie zmieni. Jak napisałem powyżej sorki za zamieszanie nie spojrzałem myślałem, że masz dwa dyski.

Mnie sie wydaje że to ACHI coś zmieni bo dysk pracuje jak kiedyś tylko jak ma być ekran logowania to zamiast tego jest czarny ekran na 10-30 minut, a i kiedyś miałem bardzo nie stabline FPS w world o f tanks od 1-10 a teraz mam ciągle 170 to jest normalne przy zepsutym dysku?

Jak ja sie bardziej się przyjrzałem to podczas włączania kompa to czasami sie zacina wtedy kiedy mają sie ładować ide

a jak dzisiaj chciałem włączyć PC to restartowałem go 4 razy, bo po 10 minut w każdym uruchomieniu nie paliła sie dioda czerwona która sygnalzuje prace H.D.D

Co teraz mam robić?

Wymienić dysk na sprawny + świeży system.

NOWŚCI!

Czasami komputer nie czyta dysku twardego i trzeba go restartować

jak już wyczyta dysk twardy działa normalnie

patrzyłem na HD Tune i jest tak na czerwono

 ID                                       | Current | Wrost | Thershlod | Data | Status

Reallocated Sector Count   | 25         | 25      | 36             | 3099 | Failed

 

tearz to chyba sie kompletnie psuje tak?

Stan idealny no może pożyje “do jutra”. Jak się pali zaczynasz studnię kopać.

http://s15.postimg.org/51vh502jf/HDTune_Health_ST31000528_AS.png

 

Niczym Picasso

Cześć,

 

Dysk na śmietnik.

Może mi powiedzieć ktoś dlaczego mi się tak zepsuł dysk twardy?

i co mam robić aby za pobiec temu?

Nic nie zrobisz. Zakup dysku z 5-cio letnią gwarancją seria WD Black i 5 lat spokoju.

Hej,

Trafiłeś po prostu na felerny egzemplarz, który po 9 000 godzin padł. Jeśli nie rzucałeś dyskiem i nie kopałeś komputerem, to nie masz sobie nic do zarzucenia. Dyski psują się i tyle. Jedyna forma zabezpieczenia to albo dysk SSD, albo - jak pisał mrFreeze - zakup dysku z dłuższą gwarancją. Sam wybrałem tę drugą opcję - 10 500 godzin pracy dysku WD Black i zero problemów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuje wam wszystkim za pomoc  :mrgreen:

od teraz wiem gdzie pisać tematy dotyczące mojego komputera  :smiley:

Wie ktoś dlaczego przy zepsutym dysku twardym miałem więcej FPS’ów?

Rozumiem, że dysk został wymieniony co za tym idzie stawiałeś system od nowa czy wszystkie sterowniki zostały zainstalowane?

Nie, nie, nie ja jeszcze jestem na tym dysku, fajnie sie gra :stuck_out_tongue:

Wymieniam na początku maja :slight_smile:

 

Więc odpowiedź sobie na to pytanie? Chyba nadal masz zepsuty dysk z mojej strony EOT. Jak zakupisz nowy temat napisz coś sensownego.

A i jeszcze jakbym miał już nowy dysk twardy to jak mam przełączyć ten kontroler sata z ide na ahci?

Swoją drogą ostatnio instalowałem koledze windows 7 na latopie i jest możliwe że windows 7 sam może przełączyć sie na tryb ahci?

instalowałem z pendrive bo podobno szybciej jest (to prawda?)

A co jak mam windows 7 oem?

Ustaw w biosie kontroler na AHCI - choć zdania tu są podzielone jeśli chodzi o dyski HDD.

 

System nie przełączy sam kontrolera dysku, trzeba to zrobić samemu w biosie.

 

Prościej w/g mnie z płyty DVD, ale czy szybciej,czy wolniej od instalacji z pendrive?

to dziwne bo kolega miał windows xp a ahci nie jest kompatybilne z windows xp jednak coś przełączył na achi bo jak zainstalowałem mu windows 7 to w bios’ie był ahci a nie ide

 

i w regedit ten msahci, start było ustawione na 0 więc to chyba windows przełączył

 

 

ja mam windows 7 oem 32 bit płyta i pendrive z windows 7 64 bit i nie wiem czy klucz z oem bezie pasował do 64 bit 

zresztą oem’a nie zainstaluje powtórnie?

Z kluczem nie ma problemu, będzie pasował do tej samej wersji W7 32/64 bitowej.

 

Edit:

 

Widać XP był zintegrowany ze sterownikami sata i wtedy można go zainstalować, gdy kontroler dysku ustawiony jest w trybie AHCI.