Długie wczytywanie windows xp

Witam mam maly problem od kilku dni tj.dokladnie od 4 windows wczytuje mi sie okolo 3minut na ekranie z napisem win xp ,ten niebieski pasek co przeskakuje,wczoraj byl kolega informatyk co sie okazalo przy wczytywaniu jest stronicowanie dysku,wylaczyl jakies indeksowanie w windowsie i jeszcze jakies czary ale problem nadal jest i mowil ze niby od tego stronicowania tak dlugo sie wczytuje czym moze byc spowodowane to stronicowanie?Dodam ze jest to nowy dysk bo mialem staroc pod I D E :slight_smile:

bzdury, wygląda na problem z trybem pracy dysku, nie działa tryb UDMA lecz PIO MODE, zajrzyj do menadżera urządzeń, kontrolery ide właściwości.

Zrób optymalizację systemu: viewtopic.php?t=76580

oraz zapoznaj się z programem BootLog XP.: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … entry54469

W przypadku pracy kontrolera w trybie PIO, usuń kontroler (odinstaluj) i włącz na nowo komputer.

pomocny w określeniu problemów z długim bootem może być jeszcze aplikacja bootvis…

Dysk mam od okolo 2tyg i bylo na poczatku wszystko ok,zaraz zajrze w m.urzadzen i on nie jest pod ide tylko ata

ide to samo co ata, może miałeś na myśli sata ?? jeśli tak, to dysk takowy nie może działać w trybie PIO, gdyż nie jest kompatybilny.

Mozliwe ze sata cos wczoraj mowil takiego,wiec czym moze byc to spowodowane?