Długie włączanie komputera, częste restarty


(system) #1

witam. Posiadam następujący problem z komputerem. Mianowicie bardzo długo on się włącza, tak z 20 minut, a jak już się włączy to często się resetuje. Po włączeniu przycisku start słychać włączony wentylator, oraz zapala się dioda na obudowie. Nie wyświetla się za to nic na monitorze. Dioda świeci na bursztynowo. Słychać też dziwne dźwięki dochodzące z komputera(tuk tuk). Nie słychać żadnych pisków. Komputer nie wyświetla niebieskich ekranów. Po włączeniu sie już systemu nie słychać już tego dziwnego tukania.

Prosze o pomoc

podstawowe parametry komputera

http://wstaw.org/p/2542

log z hijack

http://wklej.org/id/128893/

log z everest

http://wklej.org/id/128894/


(Olixxx94) #2

Log czysty.

Jakieś bluescreeny?


(system) #3

A więc tak, kompa aż takiego najgorszego nie masz. Nie jest to ekstra sprzęt, ale na pewno nie powinien się on uruchamiać 20 min. To przesada. Maxx 3 min to już dużo jak na XP przy takim kompie. Temp. podzespołów masz w normie. Jaki masz zasilacz??? Weź ogarnij kompa: zrób skan odkurzaczem i pousuwaj nie potrzebne pliki, zrób skan ccleaner i pousuwać zbędne wpisy w rejestrze, przeskanuj kompa spybotem, także jakimś AV (np. Dr Web Cure It). Zrób defragmnetację dysku np. Q&Q Defrag, lub PerfectDisk (bo systemowy defragmentator jest słaby). Odkręć boczną ściankę i przedmuchaj wszystko w środku sprężonym powietrzem lub delikatnie odkurz zawartość, tak żeby niczego nie uszkodzić. A także możesz zooptymalizować start Windowsa przez programik BootVis. I powyłączaj nie potrzebne aplikacje uruchamiane ze startem OS (Start->Uruchom: services.msc)


(Mskitek) #4

W tym wyłączamy usługi.

Autostart jest dostępny w poleceniu msconfig.


(system) #5

No bo bez zmiany napięcia temp. chyba nie wzrośnie no nie???


(Emilmlo) #6

Wzrośnie temperatura, a po podbiciu napięcia bardziej.

A to, że jest odblokowany mnożnik nie oznacza, że bez zmiany napięcia się nie obejdzie.

Ale nie o tym temat.


(mati75) #7

i rachunek za prąd


(system) #8

A więc tak ten komputer jest znajomego i on już się tak dziwnie zachowuje może z rok. Zaczęło się od sporadycznych restartów, potem była reinstalacja systemu i później to się dopiero spieprzyło. Przy uruchamianiu słychać takie dziwne tykanie(tak jakby nie mógł załapać), natomiast po uruchomieniu komputer chodzi cicho. Tak więc nie jest to raczej wina jakiegoś zaśmiecenia systemu, tylko problem ma podłoże sprzętowe. Najprawdopodobniej dźwięki te pochodzą od zasilacza, tak więc może to on powoduje te problemy. Co by jeszcze mogło wydawać takie dźwięki?


(Adio741) #9

może dysk twardy- przetestuj go programem HD Tune, może ma bad sectory.

Możesz też podać marke i moc zasilacza