Długie włączanie systemu

(Piotrek Pawlowski) #1

mam xp pro sp2 i system jest świeżo po formacie. Nie wiem dlaczego ale bardzo długo się włącza. Ten niebieski pasek ładowania systemu "przelatuje" około 30-40 razy zanim się włączy winda. Może wiecie czym to jest spowodowane? :?

(aju) #2

Skorzystaj z programu bootvis

(Mjedrexx) #3

aju to moze i zadziala ale jest to troche nie normalne zeby tak dlugo sie ladowal system ;/ po swiezej instalacji.

(Ghost02) #4

moze cos nie tak ze sterownikam lub ze sprzetem. Jak ten pasek przelatuje to on wczytuje cos i szuka jakis urzadzen. Może coś jest niesprawne lub źle skonfigurowane...

(aju) #5

Jak zadziała to czym się martwić? ;]

Jak niezadziała to przyczyną może być to o czym mówi Ghost02ster

(Dan667) #6

może być problem taki ze jak instalowałeś winde to jakiś plik nie został skopiowany bo być może był problem z skopiowaniem tego pliku i to może być ten powód!

(Ghost02) #7

tak moglo byc...mozliwe ze masz porysowana płyte od Windowsa ;/

(Ferdek31) #8

podczas startu windowsa na początku wciśnij F8 i uruchamiaj kompa z opcją "włącz rejestrowanie uruchamiania" / będzie to pod trybami awarynymi /. Po załadowaniu Windowsa wejdź w katakog Windows i poszukaj pliku "ntbtlog.txt" / musisz wcześniej zazanczyć aby pokazywał ukryte pliki i foldery i systemowe / W pliku tym są rejestrowane wszystkie ładowane sterowniki i usługi. Przeanalizuj tego loga. Możesz wrzucić loga z tego pliku to się zastanowimy co jest nie tak ładowane.

(Szymonnowak4) #9

A przy formatowaniu i ponownej instalacji systemu odłączyłeś kabel od neta?

Mogleś zainfekować system :clever: u mnie właśnie w tym tkwil problem

(Ghost02) #10

pod czas instalacji windowsa mozna zainfekowac kompa? :o w jaki sposob?

(Szymonnowak4) #11

tak .Można zaisfekować kompa jak przy formacie i instalacji windowsa nie odłączysz kabla od neta.Pisało to na jakiejś stronie o systemie windows ale nie pamiętam już jakiej. :painting:

(Ghost02) #12

zapamietam :wink:

(!Fokus!) #13

zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej (chipset) :?:

dysk pracuje w trybie DMA :?:

(Ghost02) #14

ale jak by nie mial zainstalowanych sterownikow do plyty glownej to chyba nie powinno sie tak robic. Jak zainstalujesz windowsa a potem chcesz zainstalowac sterowniki to co, trzeba czekac z 5 min na właczenie kompa?