Długie zamykanie się Windows XP - problem

Witam.

Mam subiektywne wrażenei że mój XP home długo się włącza i dłuugo zamyka.

Niestety program HijackThis mi nie działa (nawet przy wyłączonym firewall’u) - mogę ew. przesłać log ze a-squared HiJackFree jednak od razu powiem że log wydaje się czysty - wręcz ubogi (bardzo dbam by ładowały się tylko podstawowe, niezbędne procesy i sterowniki nvidia.) Cały wpis zmieści się na jednym ekranie.

Co do długiego wyłączania.

Spróbuj edycji rejestru. Daj start | Uruchom i wpisz regedit

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

WaitToKillAppTimeout daj na 4000.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control

WaitToKillServiceTimeout daj na 4000.

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

AutoEndTasks daj na 1

Włącz ponownie komputer i teraz sprawdź, czy przyspieszyło.

Co do reszty :arrow: viewtopic.php?t=76580

Jeśli masz 2 rdzenie to poczujesz dużą różnice

viewtopic.php?f=7&t=248220

Poczuje albo i nie bo ja akurat nie czuję

Ja też nie czuję :slight_smile: zrobiłem ten wpis jakieś 4 miesiące temu ale nie zauważyełm żadnej różnicy.

Sprawdzę te wpisy cosik’a ale podejrzewam że działały by tylko wtedy gdyby system miał kłopot z zamknięciem jakiegoś procesu a nic na to nie wskazuje.

Wpisy od cosika przyspieszają kończenie zadań, zamykanie usług itp czyli ogólnie dają szybsze zamykanie systemu, szczerze wątpię czy usprawniają uruchamianie :wink: utrivv , do optymalizacji uruchamiania systemu możesz użyć microsoftowego BootVis’a albo TuneXP. Instrukcje do obydwu programów znajdziesz w temacie o odchudzaniu i optymalizacji XP - viewtopic.php?f=7&t=76580

Chyba żarujesz pszemo ?

to przecie wymuszony kill po 4 sekundach

A ja już pisałem że nie ma u mnie czego killować, to samo z services.

Na dziś dzień system zamyka mi się 20 sekund.

Dzisiaj wprowadzę proponowane zmiany i sprawdzę czy jest szybciej.

Przecież ja tego nie zanegowałem :wink: Ale domyślnie ustawione są inne wartości dlatego po wprowadzeniu tych zmian zamykanie idzie jakby szybciej (przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie bo nie omieszkałem spróbować :wink: ) Ja tylko napisałem że te zmiany uruchamiania Ci nie przyspieszą i że możesz spróbować BootVisa albo TuneXP… Pozdrawiam.

Przecież ja wyraźnie napisałem, że chodzi o zamykanie, a była to odpowiedź na wydłużenie tej czynności. Co do reszty, w tym start systemu, to podałem stosowny link.

Jeżeli system nadal dłużej się zamyka warto użyć narzędzia :arrow: Profile Hive Cleanup Service

Co do startu warto też czasami wyczyścić folder Prefetch :arrow: http://support.microsoft.com/kb/915163/en-us

i użyć narzędzia Windows XP Prefetch Clean And Control

Być może źle opisałem problem.

Mam bardzo mało procesów i usług, wyłączyłem wszystko co możliwe i co miesiąc sprawdzam czy nic nie przybyło. A mimo to windows wyłącza się zauważalnie dłużej niż powiedzmy przed rokiem.

Teraz zabiera mu to nawet 20 sekund a rok temu dwa razy mniej czasu.

Spodziewałem się raczej porady w stylu: to normalne, to przecierz windows :slight_smile:

Sprawdzę te Cosikowe porady - na pewno jest to doraźne rozwiązanie ale DLACZEGO WOGÓLE jest potrzebne skoro wcześneij nie było?

Właśnie przeczytałem ciekawy artykuł o pamięci wirtualnej i nasuwa się pytanie.

Od jakiegoś czasu mój XP używa pamięci wirtualnej (wcześniej tego nie robił) czy to może być przyczyną długiego zamykania?

Może, jeśli plik wymiany zwiększa się w tym czasie. Obwieszczać to powinien dymek z treścią, że “Windows zwiększa rozmiar pliku wymiany”.

Plik mam ustawiony na sztywno (4GB)

utrivv , możesz się pochwalić, ile masz RAM-u??

Po kilku dniach testów:

cosik_ktosik jesteś boss :slight_smile:

Twoje wpisy skróciły czas zamykania o co najmniej 4 sekundy.

Uważam temat za zamknięty jednak napiszę jeszcze do Olcia: 2x512MB.

Mój Win XP przeciętnie używa 160MB.