Długie zamykanie systemu po instalacji Kaspesky PURE

Witam, nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu. Pisałem nawet do firmy Kaspersky - niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi. Ale w czym rzecz. Otóż kończyła mi się licencja na Kaspersky Internet Security 2011, więc przedłużając postanowiłem wziąć pakiet Kaspersky PURE. Jestem z niego bardzo zadowolony za jednym małym wyjątkiem… System zamyka się baaardzo długo - około 5 minut. Kiedy miałem KIS 2011 takich problemów nie było. Czy wie ktoś może co może być przyczyną - lub spotkał się z czymś podobnym?

System: Windows 7 - oczywiście oryginalny.

Pozdrawiam

Dokładnie tak właśnie zrobiłem…

KIS 2011 odinstalowany Total Uninstaller’em + czyszczenie CCleanerem, którego często używam. Po tym instalacja PURE i zonk… System wyłącza się masakrycznie wolno. Przy KIS 2011 trwało to 5 sekund :stuck_out_tongue: - teraz 5 minut…

Kasperskiego odinstaluj tym narzędziem: http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=208279460

Tu może byc pies pogrzebany.

Tego typu programy odinstalowuje się wbudowanymi deinstalatorami.

W czasie deinstalacji zatrzymują one wszystkie procesy KIS, a tak mogło coś zostać.

Witajcie, a więc tak: odinstalowałem PURE za pomocą wskazanego narzędzie, po ponownych uruchomieniu jeszcze raz je zapuściłem z opcją “wszystkie znane programy” i na koniec po ponownych uruchomieniu zapodałem CCleaner’a. Niestety system nadal wolno się wyłącza? Czy to możliwe, że podczas zmiany antywirusa, coś namieszało się w systemie? Nie chciałbym robić formata… Co mogę jeszcze sprawdzić? Obecnie ponownie zainstalowałem PURE i jest bez żadnych zmian. Malwarebyte niczego nie znalazł.

EDIT: A przyszło mi do głowy jeszcze sprawdzić - jak to jest w trybie awaryjnym… No i też się strasznie długo wyłącza. Czy jest możliwe, że stało się to od jakiejś aktualizacji systemu? Może akurat zbiegło się to z instalacją PURE i niepotrzebnie jemu to przypisuje.

No to format zrobiony i jak na razie wszystko śmiga aż miło :smiley: