Długo ładujące się strony

Witam :slight_smile: Od 1 grudnia mam neostrade 20mega. Musiałem kupić nowy router ADSL2+, padło na Tp-link TD-W8901G. Podłączyłem go i internet działa. ściąganie jest jak najbardziej w porządku, Jednak strony ładują się bardzo długo. Vortal dobre programy ładował mi się koło 3 minut, ale i tak nie miałem całej grafiki na stronie. Mam windowsa xp sp3, świeży instalowany jakoś trochę ponad tydzień temu. Nie wiem co może być przyczyną. Znalazłem w Google artykuł o resetowaniu protokołu tcp/ip, zrobiłem to jednak nic się nie zmieniło. Pomóżcie! !!

Podałeś trochę mało informacji. Uzupełnij proszę to może uda się nam coś znaleźć.

  1. Czy do routera jesteś podłączony kablem czy po Wi-Fi?

  2. Czy korzystasz z serwera proxy?

  3. Czy problem występuje we wszystkich przeglądarkach internetowych? (np. Firefox, Internet Explorer, Chrome, Opera)

  4. Jeżeli dobrze zrozumiałem problem dotyczy tylko przeglądania stron internetowych a nie pobierania plików?

Pozdrawiam

  1. Router podłączony jest kablem, do komputera stacjonarnego.

  2. Nie orientuję sie dokładnie co to jest te proxy. Mam zrobione połączenie na kompie miniport WAN (PPPOE) i jeszcze jedno mi wyświetla połączenie lokalne.

  3. Mam internet explorer i firefoxa, problem występuje na obu.

  4. Ściąganie plików moim zdaniem jest w porządku, niestety sprawdzając na serwerach typu filesonic itp. są limity dla darmowych użytkowników i nie mogę nic pobrac pełną prędkością łącza. Natomiast np. na rapidshare prędkość pobieranie 1,7MB/s.

Jeszcze wczoraj na testach szybkości łącza było trochę ponad 20000 Kb/s, a teraz pokazuje 13204 Kb/s. Mieszkam obok centrali tp, znajomy, który opiekuje się ta centralą powiedział, że bez problemu powinien u mnie działać ten transfer.

http://www.pingtest.net/ Zrób i wklej wynik.

1c0b943db81d56aa.jpg

Na razie mam taki pomysł:

  1. Wejdź w Panel Sterowania

  2. Wejdź w Połączenia Sieciowe

  3. Z górnego menu wybierz “Zaawansowane” i następnie “Ustawienia Zaawansowane”

  4. Upewnij się, że “Połączenie lokalne” jest na samej górze w oknie “Połączenia:”

Powyższe było dla Windows XP.

W Windows Vista lub Windows 7:

  1. Wejdź w Panel Sterowania

  2. Wejdź w Centrum Sieci i Udostępniania

  3. Z lewego menu wybierz “Zmień ustawienia karty sieciowej”

  4. Naciśnij raz lewy Alt (po to aby się górne menu pojawiło)

  5. Z górnego menu wybierz “Zaawansowane” i następnie “Ustawienia Zaawansowane”

  6. Upewnij się, że “Połączenie lokalne” jest na samej górze w oknie “Połączenia:”

Pozdrawiam

Jest na samej górze

Dodane 03.12.2010 (Pt) 22:12

Już działa :slight_smile: okazało się, że w tamtym tygodniu “przyspieszałem” firefoxa i zmieniłem wartość w złym wierszu :slight_smile: Dzięki za pomoc.