Długość jednego SMSa - SE k700i

Witam!

Dręczy mnie pewien problem dotyczący długości jednego SMS w SE k700i. Otóż po przekroczeniu już kilkudziesięciu znaków (ok. 40) rozpoczyna się następny. Zatem 160 znaków obejmuję 4 SMSy co naraża mnie na poczwórne koszty :frowning: Jeżeli wiecie co jest przyczyną i jak się tej niedogodności pozbyć proszę o informacje.

Pozdrawiam!

Venice3000.

To niestety duży minus Eryków, mają taki system kodowania znaków że na jeden polski znak np. “ś” przypadają dwa znaki go opisujące. Musisz porostu w opcjach sms zmienić język pisania, tak żeby nie używać polskich znaków

Albo wysyłaj zamiast SMS, MMS z tekstem w nim możesz pisac i pisać :!: Ja mam telefon W Plusie i mam jedna cenę sms czy mms .

Jednak chciałbym wysyłać SMSy. Niekiedy przy pisaniu SMSów jest w porządku wszystko ale właśnie nieraz zdażają się takie dziwne. I np. przy odebraniu od innej osoby SMSa i chęci przekazania dalej przy 160 znakach pokazuje 3 SMSy (zawieraja 16 polskich znaków). Inny bez polskich znaków pokazuje wszystko w jak najlepszym porządku (dodaję że piszę bez T9). Czy te kilka polskich znaków może przedłużyć SMSa o kilkaset znaków ?? Czy wyłączone T9 może się przyczynić do wydłużania SMSa ??

Nie pisz z polskimi znakami i powinno pomóc.

Mam w motorolii to samo.

Z polskimi literami 1 es = max 80 znaków

Bez polskich liter 1 es = 160 znaków.