Długość życia baterii?

Witam, dziś przez przypadek dowiedziałem się, iż aby przedłużyć “życie baterii” w laptopie zaleca się podczas pracy na prądzie z sieci wyjęcie baterii…

Może Wy coś wiecie na ten temat ile w tym jest prawdy???

Czekam na Wasze opinie…

pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

daj sobie spokój z takimi zabiegami…

Nie wyjmuj, bo nie ma sensu. Ale raz na tydzień/dwa warto popracować na baterii. Rozładować, aż wyświetli komunikat o niskim stanie baterii i z powrotem podłączyć do prądu.

Laptopy czy ich baterie posiadają “elektronike” które kiedy bateria jest naładowana do nie mniej jak 40% całkowicie odłanczają ładowanie tej baterii , więc jeżeli bateria jest naładowana i laptop pracuje pod siecią to ta bateria i tak nie jest urzywana ani nie jest ładowana więc co za sens wyciągać baterie, stare laptopy powyżej 3 lat często nie posiadały takiej “elektroniki”, więc w ich przypadku wyciąganie baterii było sensem.

Sam kupiłem laptopa i chcę jak najdłużej mieć dobrą baterię w lapku.

Czytałem w tym numerze “Notebook”, że jeśli masz komputer podłączony do zasilania i bateria jest cały czas w środku (naładowana w 100%), to po roku tracisz około 20-30% życia baterii mimo, że nie pracujesz bez zasilania sieciowego… Do tego jeśli masz dobry sprzęt i lubisz pograć to uważaj, bo baterie najlepiej funkcjonują w temp. 25 st C. Mimo, że w wielu lapkach bateria jest daleko od rożnych komponentów to temperatura jest wrogiem baterii. Szczególnie latem gdy temperatura sprzetu w gorące dni może wzrosnąć do 40-50 st. Możesz kupić podkładkę chłodzącą pod lapka i wtedy masz pewność, że nie zniszczysz tak baterii. Ja od kilku dni pracuje z podłączeniem sieciowym i wyjęlem wcześniej rozładowaną baterię.

Wolałem, osobiście rozładować, a potem wyjąć, odłączając kabel od zasilania sieciowego.

Gdy będę musiał iść gdzieś w “teren” z laptopem to podlączę baterię i naładuję ją. Bateria teraz leży sobie i odpoczywa. Aczkolwiek, co jakieś 3,4 tygodnie podłącz baterię, naładuj i rozładuj.

Pozdrawiam

Aha, możliwe, że się mylę, ale w moim laptopie nie ma “elektroniki”, która kontroluje czy bateria jest naładowana w 100%, a zatem jeśli mam podłączoną beterię to niestety ta się szybciej zużywa(mimo, że nie korzystasz z baterii).

Mój znajomy zawsze po pracy z laptopem odłącza zasilanie sieciowe od laptopa, to zatem jest też dobry pomysł.

Dobra bateria to koszt około 400-600 zł więc nie lekceważ problemu jesli chcesz mieć dobrą baterię jak najdłużej.

ro6erto , poczytaj sobie <1>, <2>