Długości divów


(Fąfel) #1

Wiem że temat jest banalny i że zaraz mnie odeślecie do googli itp. ale zbytnio nierozumiem i prosiłbym o łopatologię..

A wiec mam diva. w nim sa 4 czy 5 divów (powinny sie rozciagac w zależnści od tekstu w nich zawartego) i kazdy powinien sie rozciagać na wysokość najdluzszego (chodzi o tła ktore do nich wladowalem).

A więc przeczytałem

pozwolę sobie zacytować:

"Pierwsze zderzenie z rzeczywistością to zrozumienie, że elementy blokowe, takie jak div nie rozciągają się jak tabele, tylko w zależności od ilości zawartości. Uniemożliwia to wypełnienie kolorem sidebara i głównego kontenera, jak kiedyś wypełniano komórki tabelki.

Istnieją sprytne sztuczki pozwalające obejść „problem”, niektórzy modyfikują wysokość kolumn JavaScriptem, niektórzy rozciągają kolumny do nieprawdopodobnych wysokości i potem je przycinają marginesami, lecz większość używa techniki zwanej Faux Columns dla wspomnianych layoutów o stałej szerokości, opisanej dawno temu w A List Apart."

zderzyłem się, boli mnie nos..

oczywiście linki są do angielskich stron, gdzie moja skromna osoba nierozumie, a krojąc kod tychże stron do niczego niedochodzi.

efekt ktory chce uzyskać przedstawiłem na skromnym obrazku (troszkę uproszczony).

[[url=http://img364.imageshack.us/img364/7059/symbolni0.jpg'>http://img364.imageshack.us/img364/7059/symbolni0.jpg](to.)

liczę na wyrozumiałość


(Bambit) #2

http://forumweb.e-vip.pl/viewtopic.php? ... sc&start=0

sympatyczne rozwiązania