Dłuuuugie uruchamianie Winampa

Witam!

Problem polega na tym, że na XP i teraz także Viście x64 Winamp uruchamia mi się z 30 sekund, na Win7 uruchamia sie “od ręki”.

Kiedyś na Viście też uruchamiał mi się w 3 sekundy. Odinstalowywałem, czyściłem rejestr, defragmentowałem dysk i nic !

Co można na to poradzić ?? Ktoś też tak ma ?? Może jakaś biblioteka, wtyczka, opcja, kodek ??

Opcja zmiany playera mnie nie interesuje.

Zainstaluj najchudszą wersję Winampa. Do tego podczas instalacji odznacz zbędne dodatki typu Winamp Remote itd. Poza tym gdybyś zablokował połączenia wychodzące od Winampa jakimś firewallem, zapewne włączałby się od razu.

Weź PPM na skrót od Winampa/właściwości/element docelowy/ dopisz po Winamp.exe" /prefetch:1

no niestety takie uroki tego odtwarzacz, jeszcze chyba nikt nie znalazł sposobu aby szybciej se uruchamiał po jakimś czasie bytowania na komputerze, czasami pomaga czyszczenie rejestru bo to zapewne w nim jest problem.

poza tym jak zwykle nie zaszkodzi zoptymalizować system:

optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

BTW

z tym " /prefetch:1 " to IMO jeden wielki mit

U mnie działa :smiley: zauważalne gołym okiem :wink:

a u mnie nie tak samo jak mityczne "superprefetch " :frowning: :stuck_out_tongue:

wracając do tematu pakeroso , a nie rozważałeś przejście na inny odtwarzacz, jest wiele innych lepszych IMO od Winampa

Z tym prefetchem to albo nie działa albo zacznie później (po restarcie) :stuck_out_tongue:

Internetu Winampowi też odciąć nie mogę, bo przestanie działać last.fm.

O dziwo właśnie po formacie (na świeżym systemie) na Viście zaczął tak mulić, więc czy jest to wina rejestru to nie jest do końca pewne.

A dlaczego akurat Winamp ? Bo jest: czytelny, bardzo konfigurowalny, ładny graficznie, posiada ciekawe, interesujące mnie wtyczki, obsługuje last.fm, jest popularny i PL.

Próbowałem foobara, ale bardzo mi nie podchodzi (beznadziejna szata graficzna, język ENG), o WMP nie będę wspominał :wink:

Możesz go trochę uszczuplić. Zbędne są niektóre funkcje np. Agent winampa, narzędzie replay gain, wszelkie sprawdzanie tagów w bazach danych, obsługa plików wideo itd. Uszczuplony włącza się raz dwa.

Zawsze przy instalacji odhaczam te właśnie bzdety i teraz muli :?

Może to wina Vistowego SP2 ? Albo któraś z wbudowanych wtyczek to powoduje :expressionless:

Możliwe, że to właśnie przez last.fm tak długo się uruchamia, u mnie jest podobnie.