DMDE - skopiowanie fragmentu pliku wideo z płyty DVD

Program DMDE pokazuje mi treść płyty DVD w trybie heksadecymalnym.
Rzekomo da się wskazać pojedynczy plik.

Chciałbym wiedzieć w którym miejscu na płycie zaczyna się interesujący mnie plik, i ominąć początek tego pliku. Dzięki temu odzyskam większość pliku.
Z jakiegoś powodu każdy program do odzyskiwania spowalnia się tak że odzyskiwanie pliku trwało by miesiąc (takiego pliku 1.8 to dosłownie!). Jedyny sposób to ominąć z daleka błędne sektory.
Bo jak tego typu program chwyci błędny sektor to później już cały bezbłędny obszar również skanuje z niesamowicie wolną prędkością, zupełnie nie wiadomo czemu (Zna się ktoś? Czemu tak się dzieje?).

Niby widzę tą funkcję ale i tak się plik nawet nie zaczyna kopiować, a wydaje mi się niemożliwe żeby cały plik był niemożliwy do odczytu.
W czym jest problem, jeśli cały plik jest nie do odczytu?

Spróbowałem na prawidłowym pliku i go skopiowało od połowy, ale później i tak VLC Player go nie odtworzył. Czym to odtworzyć?

Wpierw zobacz, ile filmu nie jest uszkodzone. Włóż do napędu i otwórz w playerze, który ma pomijanie uszkodzonych klatek. jak się nie da, to staw na mocne pomijanie klatek.
U mnie to tak w ustawieniach smplayera:

Uszkodzonych części filmu nie odzyskasz. Prędzej uszkodzisz system. Kopiowanie pewnych płyt, na której są problemy, czasem nie są do przełknięcia przez system. Tydzień temu miałem taką płytę. Albo jak… no i wylądowała w śmietniku, a sam ją nagrywałem. Trzy razy miałem totalne zamulenie i to po włożeniu. Napęd przyspieszał i zwalniał. Tylko powerem dało się zatrzymać. Rozumiem, bo zdarzają się wadliwe płyty.
Jakby to był film jaki fabularny, to można znaleźć w necie. Prawie wszystko można znaleźć.

Program avidemux orazvirtualdub odnajdzie dzialające fragmenty i pozwoli je zapisac do pliku jako fragment filmu w takim samym formacie

W sumie już się poddałem, ale jeszcze spróbuję kiedyś te metody.
To jest filmy zgrane z VHS’ów i robiłem to w 2014 roku. Takie z rodzinnych i szkolnych imprez.
Te kasety nadal mam ale magnetowidy się popsuły już całkiem kiedy zgrywałem te kasety. Prawie wszystko mam zgrane ale i tak nie wszystko, i tak będę musiał skądś magnetowid i zgram sobie jeszcze raz to czego nie da się odzyskać z płyty i resztę, które jeszcze nie zgrałem.