DMZ a router di-604

Witam,

Posiadam ruter dlink 604, który rozdziela net na 3 komputery. Chciałbym ustawić na nim DMZ, ponieważ nie ma możliwości przekierowania wszystkich portów na tym ruterze, których dana gra potrzebuje.

Gdy wchodzę w ustawienia mojego rutera

advanced > dmz > daje enable > wpisuje adres ip z ipconfig > klikam apply, wtedy pokazuje się komunikat “device is restarting” a następnie ten sam komunikat i pod spodem przycisk “continue”

Wydaje mi się jednak, iż to nie wystarcza, ponieważ żadnych zmian przed i po nie zauważyłem.

Zastawiam się gdzie leży problem.

Czy potrzebuję ustawić statyczne ip na wszystkich 3 komputerach, czy tylko na jednym?

Teraz mam “uzyskaj adres ip automatycznie”

Czy po wprowadzonych zmianach w ustawieniach rutera powinienem go jakoś zresetować? Jeśli tak to w jaki sposób, bo przycisk reset na ruterze nie służy czasem do tego aby ruter wrócił do ustawień początkowych?

Reasumując co robię źle, że dmz nie działa?

Prosiłbym o pomoc i z góry dziękuję za każdą wskazówkę.

Możesz ustawić na jednym, ale potem musisz je wykluczyć z zakresu serwera DHCP, bo inaczej może ono zostać przydzielone innemu komputerowi i będzie konflikt.

Nie musisz.

Skąd wiesz, że DMZ nie działa?

Nie mogę hostowac gry lub nie mogę wejść w grę hostowaną przez kumpla.

PFPportchecker pokazuje zamknięte porty.

Czyli rozumiem, że ustawienie statycznego ip nie jest obowiązkowe w tym przypadku.

Mam modem, router di 604 dzielący net na 3 komputery i jeden przydzielony zew adres IP. Tego adresu w pełni nie wykorzystuje, bo blokuje mnie router.

Nie jest, ale wtedy w DMZ możesz mieć za każdym razem inny komputer :slight_smile:

Dlaczego nie możesz przekierować odpowiednich portów?

Dlaczego inny komputer? Jeśli w ustawieniach routera wrzucam końcówkę wew. adresu ip mojego komputera, a dwa pozostałe mają inne swoje wew ip.

Niestety ten router nie pozwala na przekierowanie wystarczającej liczby portów do “age of empires II: conquerors”

Za innym razem takie IP zostanie przydzielone przez DHCP innemu komputerowi.

Czy ten router nie ma opcji przekierowania zakresu portów? Bo raczej żaden router nie pozwala na przekierowanie 100 portów pojedynczo.

Lista portów jest tutaj w tabelce na dole.

Znam te porty jakie są potrzebne. Jednak:

.

Z tego co wiem to nie ma zakresu.

Jeśli router posiada możliwość rezerwacji IP dla danego adresu MAC karty sieciowej, to ustaw regułę i po problemie.

Pozdrawiam!

Nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Dodane 17.05.2011 (Wt) 13:26

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? :?

Czego nie rozumiesz? Każda karta sieciowa/interfejs sieciowy posiada adres fizyczny MAC przypisany fabrycznie przez producenta danego urządzenia i do każdego MAC adresu możesz przypisać w serwerze DHCP dany adres IP i ten MAC będzie otrzymywał zawsze to samo IP.

Pozdrawiam!