Do czego podpiąć wtyczke antenową?

(massaro76) #1

Witam forumowiczów i przepraszam za bzdurny temat,ale mam tv LCD Toshiba kablówke i odtwarzacz dvd.Coś nie fajny obraz pokazuje,jakiś śnieg czy coś w tym rodzaju.Facet od kablówki podepnął mi kabel antenowy tej kablówki do tv.Czy tak ma być?Czy aby nie trzeba do odtwarzacza a stamtąd wtyczką euro do tv?Mam też magnetowid,podpięte są dwoma euro do tv.

(Pawko86) #2

sprawdź kabel od kablówki ściągnij wtyczkę i zobaczy czy kabel nie styka się z izolacja , z obrazem nie powinno być problemu kanały lecą z satelity, wiec obraz powinien być kryształ , tylko obrazu cyfrowego nie da się podzielić dlatego kablówka jest puszczona w analogu i tu zależny wszystko od faceta z kablówki czy dobrze wzmocnił sygnał itd

(Kpc21) #3

Nie.

Gdyby to była nagrywarka DVD albo magnetowid, wtedy urządzenie miałoby przelotkę i można by było podłączyć antenę do nagrywarki/magnetowidu, a stamtąd kablem antenowym do TV (euro swoją drogą).

(scripter1) #4

Ważne jest też jakim kablem jest to wszystko połączone.

Jeśli masz to połączone cieniutkim kabelkiem antenowym takim jakie zwykle producenci sprzętu dają w komplecie to nie licz na dobrą jakość, najlepiej od razu go wywal i kup porządny.

Profesjonaliści stosują porządne grube kable antenowe wtyczkami montowanymi na końcu specjalnym zaciskaczem lub z nasuniętymi na końce specjalnymi nakrętkami i na do tego przykręca się wtyczki (tzw złącze typu F), jeśli masz taki kabel to sprawdź czy wszystkie końcówki są dobrze skręcone.

(Drobok) #5

Pomijając fakt jakości kabla jest też kwestia co jest na jego końcu ;]