Do czego służy Eli 2.0 MultiPlus?


(Łukasz14) #1

Tak jak w temacie do czego słuzy ten program i jak się go obsługuję (może jakies tutorialki?) (zaczynamy zabawę z tym programem na informatyce i chcem dostac jakąś super oceńke z tego :wink: )


(Dontbesoso) #2

fajna zabawka, służy do rysowania drzewek algorytmów, a później do śledzenia ich działania, fajna..

co do tutoriali, to takowych raczej nie ma, eli symuluje działanie programów/algorytmów, więc najlepszym materiałem do nauki będzie jakiś kurs programowania dla początkujących, który objaśni ci jak i po co są zmienne lub instrukcje warunkowe, pętle..


(Łukasz14) #3

longwayhome , a może jakieś linki do tych kursów?? :stuck_out_tongue:


(Dontbesoso) #4

tutaj jest niezły:

http://www.pascal.kaviorek.com/pobierz_kurs.php?id=5

jest to kurs języka pascal, zrobiony przez Detox'a, naprawdę dobry. żebyś nie musiał czytać na sucho, spróbuj pisać programy i sprawdzać jak działają, w kompilatorze free pascal compiler:

http://www.freepascal.org/download.var

to tyle odnośnie języka pascal, który używa podobnych jak eli opertaorów (więc jest nieco do niego bardziej zbliżony), jeśli jednak chcesz spróbować czegoś więcej, spróbuj może języka C, kurs np. tu:

http://www.ansic.yoyo.pl/index.html

i do tego kompilator bloodshed dev c++:

http://prdownloads.sourceforge.net/dev- ... _setup.exe

popróbuj, naprawdę warto.


(Łukasz14) #5

longwayhome , wielkie dzieki. Mam jeszcze jedno pytanie czy w tych programach można napisac jakis w miare dobry program??


(Dontbesoso) #6

właściwie to czy program jest w miarę dobry zależy od tego, do czego służy i jak go wymyślisz. Jeśli jednak myślisz tak dalekosiężnie spróbuj C, daje potężne możliwości, uwierz mi.


(Łukasz14) #7

longwayhome , a czy C i C++ bardzo się róznią??


(Dontbesoso) #8

niewiele i wiele zarazem:) c++ jest przez niektórych nazywany "c z klasami", a więc najlepiej jest zacząć od c, bo stanowi jakieś 90% c++


(Łukasz14) #9

longwayhome , aha dzięki za wszystkie rady :slight_smile:


(Dontbesoso) #10

nie ma sprawy.