Do czego służy numer ewidencyjny Tele 2?

Witam, dziś jakiś gościu z Tele 2 przyszedł do mnie do domu i chciał nam wcisnąć abonament z Tele 2 :evil: poprosił o numer ewidencyjny z faktury za abonament. Przepisał 4 cyfry były jakieś tam xx- xxxx -… i przepisał te które pogrubiłem czyli 2 zestaw. Czy teraz to grozi jakimiś kosztami czy zostało zawarta umowa nie świadomie? Nic nie zostało podpisane przez rodziców bo gdy się spytałem z jakiej on jest firmy, to odpowiedział Tele 2. I został wyproszony.

zobacz tutaj:

http://www.tele2.pl/aktualnosci.php?id=czhtazI3YnA…

a jezeli masz jakiekolwiek dane tego goscia to zadzwon do nich na numer podany w linku i sie dowiedz co jest grane

a tak na marginesie to ciekawe ze podajesz jakiemus obcemu facetowi jakies dane a potem dopiero pytasz z jakiej firmy przyszedl

Proszę skracać linki i używać polskich znaków w pisowni :?

boczi

Prosił o fakturę,najpierw się nie przedstawił że jest z Tele2 skąd miałbym się skapnąć że coś nie tak. I że takie coś zrobi. Przedstawił się z telekomunikacji bo przeciecz Tele 2 to telekomunikacja jakaś jest… Trudno tak jest, gdy niema czasu się pomyśleć a on gada tak że nie trudno go rozszyfrować. Oglądałeś UWAGĘ? chyba wiesz jak byli klienci oszukiwani. Więc nie muszę tego rozwijać. Bo skąd masz wiedzieć jak to wszytko się toczy. Zawierasz nieświadomie.

oj ludzi to nic nie nauczy na tvn trąbili ze to kańciarze żeby nic nie pokazywac ani nie podpisywac od nich a teraz sie nie zdziw jak ci umowa przyjdzie :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ja bym sie zdziwil skoro @kwisnia napisal ze nic nie podpisali

We wspomnianej przez Pysia audycji była mowa że wystarczy odebrać list polecony, który od nich przyjdzie by otrzymać rachunek telefoniczny od TELE2.

ze wzgledu na miejsce zamieszkania nie mam polskiej telewizji wiec nie wiedzialem ale i tak wydaje mi sie to nie uczciwe i wydaje mi sie ze z umowy zawartej w tak podstepny sposob daloby sie wywinac

I dlatego TELE2 zapłaci grzywnę w wysokości 1 miliona zł.:

http://72.14.221.104/search?q=cache:nglf0GLtfn4J:www.wp.pl/r

Proszę skracać linki :?

boczi

Przy odbieraniu takiego listu trzeba się podpisać, co wiąże się z nieświadomym podpisaniem umowy. Otóż miejsce na podpis było na specjalnej kartce gdzie było tylko pokazane miejsce na podpis, a reszta zakryta :stuck_out_tongue:

Nic innego jak oszustwo…

No to skoro nic nie podpisywałem to raczej nic mi nie grozi? Prócz jakiś listów z promocjami od Tele2

Jeżeli jeszcze nie podpisałeś to może oznaczać, że list nie doszedł (jeszcze).

Pamiętam, że kiedyś miałem podobnych gości, zaczęli doś stanowczo że chcą zobaczyć czy zapłaciłem ostatni rachunek - złagodnieli jak im powiedziałem że g… (brzydkie słowo) ich obchodzi czy zapłaciłem i czy mam dzwonić na policję dopiero wtedy pokazali identyfikatory i „ujawnili” że są z TELE 2 niestety można przypuszczać iż mają numer którego pod żadnym pozorem nie można ujawniać mogą próbować go wykorzystać. Jeśli można zasugerować radziłbym opisać sytuację podania numeru i zaznaczyć iż nie było twoją intencją podpisywać z nimi żadnej umowy i wysłać to listem poleconym za potwierdzonym odbiorem (taka żółta karteczka tzw zwrotka)