Do czego służy ten plik

(Rekapitulacja) #1

Nie znam się dobrze na komputerach dlatego się tu zalogowałam i szukam u was pomocy.

Mój problem jest taki:

Wirusy a w szczególności konie trojańskie atakują mi między innymi zawsze ten sam plik C:\Windows\image.dll

Używam programów antywirusowych online Panda ActiveScan - Free Antivirus Online i Onet.pl_MkS_vir. Mks wykrył zarażony plik image.dll i skasowałam go (ten antywirus nie potrafi dezynfekować, mogłam tylko usunąć). Teraz gdy uruchamiam Windowsa pojawia sie komunikat "Wystąpił błąd podczas ładowania C:\WINDOWS\image.dll Nie można odnaleść określonego modułu" Ale mimo błędu chyba wszystko działa, chociaż tego nie jestem pewna.

Na tym forum jest wielu ludzi, którzy posiadają sporą wiedzę na różne tematy mam nadzieje, że znajdzie się ktoś kto również mi pomoże.

Za wszelkie udzielone porady i odpowiedzi z góry dziękuję. Justyna

Mam WinXP Pro

(Monczkin) #2

Nie zawsze to co zostaje wykryte przez skanery musi być koniecznie czymś złym. Czasem zdaża się tak, iz całkowicie normalny plik jest identyfikowany jako coś niepożądanego. U mnie ten plik (image.dll) jest częścią programu nero.

jeśli masz ten program, powinnaś zostawić ten plik i się nieprzejmować :slight_smile:

(Tobiasz Fm) #3

image.dll w tym przypadku był częścią trojana.

Wejdz do rejestru (regedit)

do klucza

HKEY_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\explorer\run

i usun to :

image REG_SZ rundll32 c:\Windows\image.dll,install

Pozdrowionka! !!

(Rekapitulacja) #4

Bardzo Wam dziękuje usunęłam plik z rejestru jak radził smolik