Do czego służy ten przycisk na modemie

(r_jaro) #1

Witam. Jest modem (tak to chyba się nazywa - moze hub - sam nie wiem) i on udostępnia internet kablem lub bezprzewodowo do kompa. Są na nim diody:

power

send

receive

internet

data

Oraz jeden przycisk który można wcisnąć albo igłą albo zapałką - I ma nazwę reset. Tak więc do czego służy ten przycisk. Oraz jesli nie swieci sie dioda receive to znaczy że nie ma sygnału (brak neta tak? czy co?)

(Mateusz 931) #2

Reset chyba wiadomo że resetuje jakieś ustawienia lub rozłacza modem.

(JNJN) #3

r_jaro

A instrukcja do modemu co mówi - opis poszczególnych przycisków,diod i złączy.

(r_jaro) #4

No właśnie nie ma instrukcji modemu. No ale czy tam jest zapisane jakieś hasło czy to tylko zwyczajny reset modemu jak reset kompa. No a wogule to jak mogę stwierdzić ze mam brak sygnału od usługodawcy internetowego. Tylko proszę bez wypowiedzi - nie masz neta to nie ma sygnału.

(JNJN) #5

A wrzuć typ urządzenia do googli i poczytaj opis.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

(r_jaro) #6

Tylko że nie wiem jaki to jest model - wiem tylko jak wyglądał a kumpel się o to pytał a on jest bez neta no i zaraz sie do niego wybieram. A czy w nim może być zapisane hasło i login? No i zadałem drugie pytanie też.

(JNJN) #7

Wróżka ma urlop,bez typu urządzenia nic Ci nie powiem.

(r_jaro) #8

To w jaki sposób mam stwierdzić na 100 % ze nie mam sygnału na modemie - tzn że usługodawca nawala lub przewody poza budynkiem

Złączono Posta : 06.08.2007 (Pon) 20:46

Dobra idę już ale dalsze wypowiedzi nadal mnie będą interesowac.

(JNJN) #9

Zadzwoń do usługodawcy niech Ci sprawdzi na lapie czy gra u Ciebie.

Zapytaj ile powinno się świecić diod i jakie na modemie, jak wszystko gra z ich strony.

Wyłączenie modemu z zasilania i sygnału netu na kilka minut - komp wyłączony i robisz tak,najpierw podłącz sygnał do modemu,a później podłącz zasilanie i włącz modem i uruchom kompa i zobacz.