Do czego służy ten przycisk na modemie

Witam. Jest modem (tak to chyba się nazywa - moze hub - sam nie wiem) i on udostępnia internet kablem lub bezprzewodowo do kompa. Są na nim diody:

power

send

receive

internet

data

Oraz jeden przycisk który można wcisnąć albo igłą albo zapałką - I ma nazwę reset. Tak więc do czego służy ten przycisk. Oraz jesli nie swieci sie dioda receive to znaczy że nie ma sygnału (brak neta tak? czy co?)

Reset chyba wiadomo że resetuje jakieś ustawienia lub rozłacza modem.

r_jaro

A instrukcja do modemu co mówi - opis poszczególnych przycisków,diod i złączy.

No właśnie nie ma instrukcji modemu. No ale czy tam jest zapisane jakieś hasło czy to tylko zwyczajny reset modemu jak reset kompa. No a wogule to jak mogę stwierdzić ze mam brak sygnału od usługodawcy internetowego. Tylko proszę bez wypowiedzi - nie masz neta to nie ma sygnału.

A wrzuć typ urządzenia do googli i poczytaj opis.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Tylko że nie wiem jaki to jest model - wiem tylko jak wyglądał a kumpel się o to pytał a on jest bez neta no i zaraz sie do niego wybieram. A czy w nim może być zapisane hasło i login? No i zadałem drugie pytanie też.

Wróżka ma urlop,bez typu urządzenia nic Ci nie powiem.

To w jaki sposób mam stwierdzić na 100 % ze nie mam sygnału na modemie - tzn że usługodawca nawala lub przewody poza budynkiem

Złączono Posta : 06.08.2007 (Pon) 20:46

Dobra idę już ale dalsze wypowiedzi nadal mnie będą interesowac.

Zadzwoń do usługodawcy niech Ci sprawdzi na lapie czy gra u Ciebie.

Zapytaj ile powinno się świecić diod i jakie na modemie, jak wszystko gra z ich strony.

Wyłączenie modemu z zasilania i sygnału netu na kilka minut - komp wyłączony i robisz tak,najpierw podłącz sygnał do modemu,a później podłącz zasilanie i włącz modem i uruchom kompa i zobacz.