Do ilu można podkręcić i7 920 D(0) na Boxowym chłodzeniu?

Witam!

Mam pytanie. Do ilu można by podkręcić procesor i7 920 D(0) na BOX’owym chłodzeniu i na płycie głównej AsRock X58 Extreme + zasilacz Corsair CMPSU650 TXEU ?

Po co taki offtop?

Najlepiej na boxowym w ogóle nie kręcić. Ten procesor wg mnie bez kręcenia i tak potrzebuje innego chłodzenia niż BOX.

Może i za wolny. Kodowałeś do x.264? Tutaj każdy MHz się liczy.

i7 920 do x.264 wystarcza w zupełności! Nie ma sensu go podkręcać, a po za tym takim sposobem się nie dowiesz jak można go mocno podkręcić. Musisz sam do tego dojść. Po za tym masz słabe chłodzenie i wiele byś z niego nie wyciągnął.

Widziałeś testy? Bez oc osiąga ~26 fps. Jak dla ciebie to super wydajnie to powodzenia w kodowaniu. Po oc jest już ~38 fps (co i tak jest bardzo mało). Dlatego czekam na 8 rdzeniowe, bo core i7 jest jeszcze zbyt wolny.

czyli do ilu mogę podkręcić na boxie? i jeszcze jakbyscie mogli to podajcie jakis niedrogi wentylator pod i7 lepszy od boxowego i dobry do oc

qwerty01 - jeżeli byłbyś tak łaskaw, podaj mi linka do tych testów :]

no…:confused:

Zadałem konkretne pytanie: Do ilu można podkręcić i7 920 D(0) na boxie.

A wy tu piszecie coś o kodowaniu do x.264…

Chłopie! Pomyśl! Na zdrowy rozum nie da się tego obliczyć, każdy procesor podkręca się inaczej, z jednego wyciągniesz 100MHz a z drugiego 2 GHz. Ja mam taki przypadek, moi kumple kupowali 2 komputery chyba 4 lata temu, postanowili kupić takie same… Jeden miał szczęście i podkręcił procka do bodajże 3.2GHz, drugi go nie miał i podkręcił go tylko o 2.9GHz - pomimo tego że wszystkie części są identyczne. Musisz sam go podkręcić i dojść do ostatecznej granicy… Nikt ci nie powie “ile się da”…