Do ilu podkęcać i czy granica na płycie jest przekraczalna

Witam!Do ilu podkręcać CELERONA D 3.20 (352+).

Na płycie mam 3.4ghz ograniczenie.I moje pytanie.Czy jest to do złamania?

każdy procesor ma swoja indywidualną granicę

Co to za płyta? ASRock?

A ma jakieś inne regulacje? V-core/-nb/-dimm?

Model zasilacza?

Celerońca nie ma sensu kręcić, chyba że dla samego kręcenia, wydajności prawie nie doda.

Mój kolega ma taki procek i ma do 5.3ghz.A u mnie też się tak da?

ciekawe jaki ma zasilacz i jakie chłodzenie proca, to mozliwe?

Ma mnożnik FSB.

Płyta MSI MS-7058,z którą mam problem

“Płyta główna MS-7058 PROBLEM”

Zasilacz 250 watt.A wentyl boxowy zwykły najzwyklejszy. :slight_smile:

i co z tego że tyle wykrecił jak sa to “puste hertze” czyli przyrost jest niewielki …

Niektórzy sądzą że nie wyjdą gry,które nie będą miały takich wymagań sprzętowych ale jechać na granicy wytrzymałości też przesada dlatego pytam

czy to możliwe i żeby się płytka nie spaliła,bo już raz tak miałem.

5,3/3,2=1,65625 => 3,2=>0(bo wydajność tego celka dąży do 0) => 0x1,65625=0

Z tego wynika że masz rację, mimo tak wielkiego wzrostu taktowania ten celek wciąż ma zerową wydajnosć :slight_smile:

Złączono Posta : 23.11.2007 (Pią) 18:53

Możliwe, wystarczy odrobina wyobraźni i ostrożności przy przetaktowywaniu i przy przygotowywaniu się do niego (boxowe chłodzenie i zasilacz 250w = dyskwalifikacja na starcie).

Zainwestować w wentyl czy zsilacz a może to i to

Nie opłaca się

Już lepiej przelej kase na pajacyka

Biorąc pod uwagę wartość tego celka, i przewidywane zyski i biorąc pod uwagę możliwość że akurat ta sztuka procesora nie jest podatna na przetaktowywanie, albo akurat ta płyta głowna nie jest podatna na przetaktowywanie, najlepiej zrobisz jeśli nic nie zrobisz, a zasilacz możesz wymienić dla własniego spokoju bo ta 250’tka jest raczej bardzo niebezpieczna dla komputera.

Jeśli masz ddry 2 na pokładzie, to możesz zacząć modernizować system, np od wymiany płyty głównej na msi p35-FR która to będzie wstecznie kompatybilna z resztą twoich podzespołów i jednocześnie kompatybilna w przyszłość względem procesorów których jeszcze nie ma.