Do jakiego stopnia moge podkrecic moją karte graficzną?

(Ziemo25) #1

Jakim programem i do jakiego stopnia mogę podkręcić moją kartę graficzną?? Moja Karta grficzna to ATI RADEON 9550

(:: Radziu ::) #2

Zależy jaką masz ? Podaj dokładny typ, za mało informacji.

Są R9550 z samymi radiatorami a wtedy to nie podkręcisz ;]

(system) #3

program to RIVA TUNER a do ile to tylko Pan Bóg wie :slight_smile:

tu poczytaj : http://forum.kompz.org/ftopic1496-0-asc-0.html

(Arcin11) #4

Program ati tray tools sprawdzasz do ilu pociągnie sprawdzasz stabilność później modujesz bios karty rabitem.

a to niby dlaczego ? Nawet jak masz radka od gigabyta bez wiatraków z chłodzeniem pasywnym możesz go nieźle podkręcić.Do ilu to już loteria.

(:: Radziu ::) #5

No niby tak, lecz wtedy jest troche większe ryzyko uszkodzenia karty.

Także dobrze mieć też wiatrak.

(Members92) #6

Ile sie podkręci nie wiadomo bo każdy model podkręca sie inaczej.

Podkręcaj stopniowo o kilka mhz i sprawdzaj w grach lub benchmarkach czy nie masz artefaktow w grach oraz sprawdz palcem czy karta nie jest zbyr goraca bo jezeli zacznie parzyć to pora by przestać.

(Kamil Wieladek) #7

Ja tam swojego radka potraktowałem 550mhz na rdzeniu po vmodach.. lecz po takim zabiegiu oc pamieci spadło do 490 :twisted: Więc nie robiłem v moda na gpu i jest tak 450\540mhz z nawiewiem od dołu 80x80.. Ta karta ma wielki potencjał i trzeba go wykorzystać.. A i dodam że jeśli będziesz chciał krecić to najpierw zainstaluj stery OMEGA one Ci odblokują możliwość przetaktowywania i kręc w riva tuner

(Jjoasz) #8

sapphire 9550 256mb/128bit samsung 5ns

480/250-stabilnie

490/269-max

bez vmod'ow,bez radiatorow na pamieciach,box z amd k6-2 na gpu

(Ziemo25) #9

czyli spokojnie mogę podręcic do 480/250 tak??

(Michal7up) #10

Nie. To zależy od wielu czynników: zasilacza, egzemplarza karty graficznej( ta sama karta graficzna model i producent inaczej się podkręci).

Możesz podkręcać do momentu dopóki nie pojawią się artefakty, i system bedzie stabilny, i temperatura karty graficznej odpowiednia (możesz przegrzać kartę i ją zniszczyć)

(Jjoasz) #11

sam musisz sprawdzic do ilu twoja karta pociagnie, nie ma regoly...

duzo zalezy od pamieci-zobacz jakie masz-5,4ns itp.

te karty maja ddr ,wiec ~350 to kres zapewnie(x2),a i to po vmodach pamieci i gpu...

inna rzecz,zawsze dobre chlodzenie,bez tego nie zabieraj sie ,bo to grzalka potrafi byc,zwlaszcza ,jak puscisz gpu na 1.3v i mem na 2.7v :stuck_out_tongue:

(Pbpl) #12

oj ziemo, ziemo. bysty jestes...

(Wigrus1) #13

głową pokręć może zmądrzejesz ;/

oczywiście, że z radiatorem podkręcisz na 400/500 MHz

no działaj jak kolega pisze, ostatnio często jest o R9550 i kręceniu, poczytaj na forum, parę ciekawych rozwiązań podaliśmy :slight_smile: