Do jakiego stopnia moge podkrecic moją karte graficzną?

Jakim programem i do jakiego stopnia mogę podkręcić moją kartę graficzną?? Moja Karta grficzna to ATI RADEON 9550

Zależy jaką masz ? Podaj dokładny typ, za mało informacji.

Są R9550 z samymi radiatorami a wtedy to nie podkręcisz ;]

program to RIVA TUNER a do ile to tylko Pan Bóg wie :slight_smile:

tu poczytaj : http://forum.kompz.org/ftopic1496-0-asc-0.html

Program ati tray tools sprawdzasz do ilu pociągnie sprawdzasz stabilność później modujesz bios karty rabitem.

a to niby dlaczego ? Nawet jak masz radka od gigabyta bez wiatraków z chłodzeniem pasywnym możesz go nieźle podkręcić.Do ilu to już loteria.

No niby tak, lecz wtedy jest troche większe ryzyko uszkodzenia karty.

Także dobrze mieć też wiatrak.

Ile sie podkręci nie wiadomo bo każdy model podkręca sie inaczej.

Podkręcaj stopniowo o kilka mhz i sprawdzaj w grach lub benchmarkach czy nie masz artefaktow w grach oraz sprawdz palcem czy karta nie jest zbyr goraca bo jezeli zacznie parzyć to pora by przestać.

Ja tam swojego radka potraktowałem 550mhz na rdzeniu po vmodach… lecz po takim zabiegiu oc pamieci spadło do 490 :twisted: Więc nie robiłem v moda na gpu i jest tak 450\540mhz z nawiewiem od dołu 80x80… Ta karta ma wielki potencjał i trzeba go wykorzystać… A i dodam że jeśli będziesz chciał krecić to najpierw zainstaluj stery OMEGA one Ci odblokują możliwość przetaktowywania i kręc w riva tuner

sapphire 9550 256mb/128bit samsung 5ns

480/250-stabilnie

490/269-max

bez vmod’ow,bez radiatorow na pamieciach,box z amd k6-2 na gpu

czyli spokojnie mogę podręcic do 480/250 tak??

Nie. To zależy od wielu czynników: zasilacza, egzemplarza karty graficznej( ta sama karta graficzna model i producent inaczej się podkręci).

Możesz podkręcać do momentu dopóki nie pojawią się artefakty, i system bedzie stabilny, i temperatura karty graficznej odpowiednia (możesz przegrzać kartę i ją zniszczyć)

sam musisz sprawdzic do ilu twoja karta pociagnie, nie ma regoly…

duzo zalezy od pamieci-zobacz jakie masz-5,4ns itp.

te karty maja ddr ,wiec ~350 to kres zapewnie(x2),a i to po vmodach pamieci i gpu…

inna rzecz,zawsze dobre chlodzenie,bez tego nie zabieraj sie ,bo to grzalka potrafi byc,zwlaszcza ,jak puscisz gpu na 1.3v i mem na 2.7v :stuck_out_tongue:

oj ziemo, ziemo. bysty jestes…

głową pokręć może zmądrzejesz ;/

oczywiście, że z radiatorem podkręcisz na 400/500 MHz

no działaj jak kolega pisze, ostatnio często jest o R9550 i kręceniu, poczytaj na forum, parę ciekawych rozwiązań podaliśmy :slight_smile: