Do jakiej prędkości moge podkręcić Core 2 Duo e6600?

Tak jak w temacie. Zastanawiam się and podkęceniem procesora Intel Core 2 Duo e6600. Mam płytę główną asus P5B-e, 4 gb ram A-data PC800 Box, zasilacz CoolerMaster 550 W. Na procesorze niestandardowe chłodzenie CoolerMaster. Jeszcze 2 dodatkowe wentylatory na obudowie.

Czy i ewentualnie o ile moge podkręcić mój procesor (teraz działa on z prędkością 2401 mhz :smiley: ) ?

Sam procesor powinien “latać” na opkoło 3200 - 3600 MHz zależnie od chłodzenia i Twoich umiejętności.

Problemem będzie 4 GB RAMu - jeśli są to 4 kostki to może być powazna bariera - przy dwóch nie powinno być.

Stosuj się do tego: Poradnik: jak podkręcić Core 2 Duo

No niestety są to 4 kości :? Czy powinienem się czegoś obawiać podkręcając ten procesor właśnie z tymi 4 kostkami ram?

Po prostu stosuj się do tego poradnika - przewiduje on tez taką możliwość - ale w sytuacji problematycznej podkręcaj na dwóch kościach w dualu i jak osiągniesz co Ci się uda to wtedy obsadzasz ponownie wszystkie kości.

Ok zobacze co uda mi się wykombinować :smiley: Mam nadzieje że nic nie uszkodze ponieważ robie to dopiero 2 raz w życiu :slight_smile: Dzięki za pomoc.