Do posiadaczy ThinkPad E130 warto?


(Ogry5000) #1

Witam.

Obecnie posiadam Samsunga 305U:

http://www.samsung.com/pl/support/model … -techspecs

jednak jestem niezadowolony z niego, grzeje się, a co za tym idzie spada wydajność, plastiki trzeszczą, bateria jest słaba, chciałbym coś lepszego (Liczyłem że jak nazywa się Samsung to będzie wykonany na trochę wyższym poziomie - się przeliczyłem :frowning: ).

Po przeszukaniu alledrogo natrafiłem na taki sprzęt:

http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-e130- … 03682.html

teraz moje pytanie czy warto wydać na niego pieniądze?

wiem że lenovo jest nowszy technologicznie jednak bardziej mnie interesuje jak działa w praktyce, czy chłodzenie jest wystarczające (nie chce kupować kolejnego złoma który po pół roku użytkowania będzie się przegrzewał). (tak wiem trzeba czyścić chłodzenie - też tak robiłem, wina leży w konstrukcji laptopa, jak zresztą w większości laptopów).

A może ktoś poleciłby coś innego w podobnej cenie, może być mniejsza :). Minimalna wydajność (że tak określę) to oglądanie filmów FullHD z YT (poprzez przeglądarkę)

Jeszcze jedno, jak jest z serwisem lenovo, bo próbując wysłać samsunga na gwarancję zajęło mi 5 dni zanim kurier odebrał komputer i wcale nie była to wina kuriera.

Proszę o opinie i propozycję


(pete1) #2

nie posiadam tego lapka ale odradzam tu masz recenzje http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Le … 951.0.html fatalny ekran skreśla go umnie


(Ogry5000) #3

czytałem tą recenzję już wcześniej ale nie wiem co z tym ekranem nie tak? mógłbyś szerzej o tym napisać


(pete1) #4

w sumie lapek nie taki zły , jasność matrycy na początku będzie ok przez jakies pół roku do roku później zacznie się robic coraz ciemniejsza , poprostu sie “wypali” ale do codziennego użytkowania pewnie wystarczy , jak ci się podoba to bież , nie wiem ja mam świra na punkcie matryc , dla mnie musi być poprostu bardzo dobrej jakości , przede wszyskim jasność i odwzorowanie kolorów i matowa


(Ogry5000) #5

hmm ale dalej nie wiem co w tej matrycy jest nie tak w porównaniu z matrycami montowanymi w laptopach w tym przedziale cenowym?


(pete1) #6

wszystko z nią w porządku