Do wymiany plików

Witam

Poszukuje programu do wymiany plików miedzy dwoma komputerami które są połączone siecią LAN.Oba komputery mają win Xp . Jeden to PC a drugi Laptop.

no to najlepiej udostępnić katalogi z zasobami na hasło http://www.banita.pl/konf/smbudost.html

Wiem że tak można ale mi jest potrzebny program bo tak to sie trzeba bawic w udostepnianie a w programie takim jak Laplink widać zasoby obu komputerow i nastepuje przenoszenie.NIestety Laplink jest płatny.

Bo mam problem. Na jednym systemie uruchomiłem kreator konfiguracji sieci i jest wszystko ok a na drugim jest podlaczenie ale nie ma folderow udostepnionych w Moim miesjcu sieciowym

drogi kolego spróbuj obejrzeć prezentację konfiguracji która jest umieszczona na głownej stronie vortalu dobrychprogramów

A czy Total Commander bedzie sie nadawał do tego ?

Total Copy

A w zwykłym GG nie pójdzie?? Powinien być wysoki transfer.

Oczywiście :slight_smile:

:okulary:

Mam ten sam problem co Wilq. To samo zrobiłęm co on i jeden komp widzi zasoby drugiego, drugi pierwszego nie :frowning: Niestety niemoge przez żaden program się do niego dostać, a dwa prezentacja /demonstracja nie działa. O tym napisałem topic w Problemy/Mała sieć domowa w Windows XP. Błagam pomocy bo wszystko już ustawiłem po za tym, a tylko na jednym kompie mam nagrywarke, a zasoby do nagrania są nieszczęśliwie na tym kompie co wizi zasoby drugiego. Posiadam dwa komputery stacjonarne z zainstalowanymi Windows XP SP1

uzyj FTP (File Transfer Protocol)

prosty serwerek… Quick’n Easy FTP Server

http://www.stefe.webpark.pl/free-soft-l … erver.html

prosty klient… iFTP

http://www.stefe.webpark.pl/free-soft-l … lient.html

w linkach tez inne klienty i serwery FTP… wszystkie darmowe

Wszystko pięknie i ładnie, ale nawet jak ja zaczne tego uzywać to jednak uzytkownicy mojej sieci będą mieli z tym problem. Przy tym musze miec na uwadze ich znikomą wiedze odnośnie komputerów i paniczny lęk przed nowymi rozwiązanaimi. Przykładowo moja siostra miała na zajęciach z informatyki w szkole o kożystaniu z sieci w prosty sposób, gdze każdy bez problemu mógł udostępnić zasoby i widział zasoby innych i chce żeby nie musiała uczyć sie czegoś nowego.

ale ja odpowiadalem zakladajacemu watek… a jezeli chodzi o ciebie i twoich znajmoych z sieci… komputery to sa takie urzadzenia, ze bez umiejetnosci ich obslugi nic z nimi nie zrobisz… wiec moze pora zmienic ten stan rzeczy albo do konca zostaniesz szczesliwym pisarzem na czat onet.

i widac siostra nie nauczyla sie nawet podstaw tego o czym piszesz jezeli nie potraficie skonfigurowac otoczenia sieciowego.

Po pierwsze wiedze informatyczną mam dosyc sporą skoro jestem finalistą wojewódzkego konkursu informatycznego. Po drugie każdy, jawet najlepszy (ofcorse nie myśle tak o sobie) może miec problem i nie prosiłem cię o komentarze odnosnie mnie i mojej siostry tylko o fachową poradę. Jeśli nie masz sensownej rady to lepiej nie pisz nic. Ja dopiero stawaim pierwsze kroki w administracji siecią i mając nadzieje że będe kiedyś dobrym administratorem, to nie mam zamiaru kazać uczyć się jej uzytkownikom nowych rzeczy, a dostosować obsługe sieci do ich wiedzy.

Na drugim kompie uruchom Eksplorator Windows i w polu adres wpisz adres pierwszego kompa np. \192.168.1.20

Pamiętaj o backslesh’ach

:okulary:

Dzięki wielkie. To zadziałało i teraz jest si. Teraz będę pracował nad poprawieniem wydajności i obsługą, ale nareszcie będę mógł pisać dalej projekt w Java dzięki tobie. Jeszcze raz thx!! :lol:

w czym???

piszesz na publicznym forum, akurat odpowiadalem innej osobie, nie tobie… przy okzaji dodalem kilka slow, bo tak chcialem i nie bedziesz mi mowil co mam pisac

jezeli wychodzisz z takiego zalozenia to nie bedziesz…

Stefe , dalszą dyskuję z ostatniego Twojego posta prowadź z Dark Star na PW.

Ta sama uwaga do Dark Star.

Wymieniliście poglądy i na tym w tym topiku zakończcie :smiley:

Pozdrawiam :okulary: