Dobór anteny wi fi zwiększającej zasięg

Witam,

Posiadam router Asus WL500W i do niego kartę WL-130N. Oba urządzenia pracują w standardzie 802.11n. W związku, iż mam mieszkanie dwupoziomowe w bloku, sygnał z routera na dole dochodzi do odbiornika z jakością “bardzo niską” i właśnie bym chciał tą jakość poprawić. Odpowiedzią na moje pytanie jest antena wzmacniająca (wolę antenę wzmacniającą odbiór a nie wysyłanie) i teraz tak:

  1. Czy taka http://www.anteny.net/product_info.php? … cts_id=666 antena lub coś w tym stylu po dokręceniu do odbiornika (ma wejście na 3 anteny) coś pomoże? Lepiej wyłapie sygnał?

  2. Czy są takie anteny w standardzie obsługującym 802.11n? czy zwykła jak z linka też będzie działała tak samo jak oryginalne tylko mocniej?

  3. Czy może znajdę inną antenę (na kablu - jak najdłuższym), którą podłączę do wejścia na PCI ? Takie rozwiązanie byłoby chyba lepsze od wkręcanych anten? Mógłbym ją ustawić na schodach między piętrami i by łapała sygnał bardzo dobrze.

  4. Czy może jest takie coś jak “Przedłużacz” tego kabelka od anteny? (chodzi o to, że moja antena WL-130n wmontowana jest wewnątrz komputera do wejścia PCI i od tego idą 3 kabelki do odbiornika, w którym są 3 antenki.) Tylko te kabelki są niestety coś koło 20-30cm co uniemożliwia mi nawet postawianie anteny na biurku :frowning:

P.S. Chodzi mi oczywiście tylko o anteny wzmacniające w standardzie 802.11n. O ile takie są.

Z góry dziękuję za odpowiedź.