Dobór anteny z allegro

Chciałbym Was prosić o pomoc w doborze anteny naziemnej:]

Nie znam się na tym a moja antena coś nie chce współgrać z tunerem i mam koszmarny obraz, więc postanowiłem zmienić antenę…hmm tylko na jaką?? Chciałbym Was prosić o pomoc gdyż mam nadzieje, że to spowoduje poprawę programów w mojej karcie i będę odbierał wszystkie programy a nie tylko TVP 1 i 2:P

Proszę o pomoc i czy te anteny są dobre??

http://www.allegro.pl/item311016187_ant … gazus.html

http://www.allegro.pl/item306516787_ant … abla_.html

Ta pierwsza jest obracana przez pilot więc niezłe udogodnienie:P hehe , ale czy sciągnie ładny obraz dla mojego tunera?? oraz tv moich starszych:P

Ta pierwsza może być. Ta druga obsługuje także DVB-T, ale jak narazie to nie ma dużo programów w tym standardzie.

To zależy od mocy nadajników w Twoim rejonie, jeżeli jesteś w “dołku” to przy słabym zasięgu nawet najlepsza antena Ci nie pomoże. Zobacz jakie anteny mają sąsiedzi, popytaj jakie stosują wzmacniacze i jaki mają odbiór, jakie programy odbierają. Na “odległość” nikt Ci nie odpowie czy:

Najbardziej wydajne anteny to kierunkowe więc ta pierwsza z pilotem jak najbardziej będzie przydatna bo nie da się “złapać” wszystkich naziemnych programów w idealnej jakości z jednego kierunku , przynajmniej u mnie tak jest że różne stacje z różną mocą nadają z różnych kierunków np. polsat idelany z kierunku Bielska , tvp 1 i 2 z kierunku Katowic a tvn i tv4 z kierunku Krakowa , druga sprawa to to że jeżeli masz idealne programy na tv i tą samą antene (odłanczając wcześniej od tv) podłączysz pod tuner i obraz będzie

to nowa antena nic nie pomoże , widocznie coś nie tak jest z tunerm.

Pierwsza antena niestety mimo efektywnego wyglądu nie spisuje się okazale ze względu dość wąskiego kierunku pracy oraz słabego wzmocnienia ok 40dB.

Druga antena jest na razie najlepsza na rynku z anten kierunkowych gdyż posiada podwójne pole magnetyczne co kumuluje fale nawet do 65dB czyli bardzo dobry stosunek wzmocnienia to jeszcze pracuje w bardzo szerokim kierunku.

Niestety mylisz pojęcia, gdyż druga antena nie jest anteną kierunkową, a wzmocnienie w jej wypadku może być przyczyną powstawania zakłóceń, gdyż będzie wzmacniac sygnał (szumy) odbierane z boku jak i z tyłu anteny. Wystarczy popatrzeć na charakterystykę anteny siatkowej.

Dokładnie jest tak jak pisze Fiesta w obu postach. Ta druga antena nie różni się wiele od anteny siatkowej zwykłej. Na temat anten i odbioru sygnału to by można dobrą książkę napisać. Są takie miejsca, że jedynym skutecznym rozwiązaniem “czystych kanałów” jest antena satelitarna bądź sieć, kiedy tym czasem sąsiad mieszkający 200 metrów dalej odbiera czyściutki sygnał z ledwo wiszącej zgnitej anteny.

Trzeba próbować. W antenach ze wzmacniaczem z reguły występują 3 typy wzmacniaczy w zależności od siły wzmocnienia. Wzmacniacz nie powinien być za słaby a tym bardziej za mocny. Antena siatkowa nie wymaga tak precyzyjnego ustawienia jak kierunkowa. Dobrze jest sprawdzić kabel antenowy (zwarcie, ciągłość, wtyczki).

Po tym wszystkim może się okazać, że to wina niepoprawnego skonfigurowania karty…