Dobór karty graficznej do Dell Precision T5400

Hej! :slight_smile:

Mam od jakiegoś czasu problem ze swoją maszyną - mam 12 GB ramu (tak będzie upgrade do 16 lada dzień) 2xXeon 5150 2.6 i Quadro NVS 290, SSD 120 GB i wszystko pięknie hula…ale np. filmiki na youtube miewają “złe dni” i skaczą fps’y niemiłosiernie (równolegle głos działa super!). Problem niezależnie od systemu, sterowników, biosa etc. (różne pomysły miałem, obecnie hula Win8.1, ale na 7 też był problem)

 

To jedna sprawa, ale myślę że się rozwiąże jak rozwiążę główny problem. Szukam sensownej karty graficznej, nie zamierzam podkręcać, pewnie będę obrabiał trochę foto czy filmy, ale raczej wystarczy grafika pt. “do gier” nie bawię się w porządną obróbkę 3D, chociaż rozważałem inne porządniejsze maszynki z rodziny quadro. 

 

Pytanie jest takie, jaką najlepszą grafikę mogę wsadzić sobie do środka przy zasilaczu którego nie chcę zmieniać (850W), rozważam też opcje podwójnego geforca w SLI, radeon stanowczo odpada. Nie mam chwilowo zdefiniowanej górnej granicy cenowej, ale więcej jak 1500 raczej nie chcę wydawać.

Za dużo jest tego na rynku i już nie wiem co tu lepiej wsadzić, mógłby ktoś może doradzić ?

 

Pozdrawiam

Mimo dwóch CPU do tej stacji roboczej max pojedyńcza karta GTX660? GTX660Ti i to nie wiem,czy nie za dużo?

GTX 660 za dużo ?

Przeciez w ten sprzęt można ładować najmocniejsze grafiki w SLI

 

A widziałeś kiedyś taką stację roboczą na oczy? testowałeś ją?

 

Wsadzić można wszystko, tylko, czy to zostanie wykorzystane?

Tierdzisz że taki sprzęt wykożysta grafike tak samo jak proc za 400zł ?

Specjalne programy może wykorzystają dwa CPU? na płycie.

 

Gry raczej będą korzystać z jednego? dwurdzeniowego Xenona 2.66 GHz.

 

Trzeba przetestować, nie ma sensu wydawać na darmo kasę na super karty.

 

Ja bym tu nawet max dał HD7770, 7790, GTX 650 Ti i podobne.

Jestem zdania tak jak kolega JNJN myślę że max GTX 660 i też nie wiadomo czy potencjał będzie wykorzystany!

@bart86 a Ty twierdzisz że ten sprzęt jest warty więcej niż 400 pln lub chociażby równy?

Oburzyłeś się jakby to był co najmniej kosmiczny sprzęt —> http://allegro.pl/intel-xeon-5150-2x-core-2-66-ghz-4m-1333-lga771-i4041120748.html  ----> http://ark.intel.com/pl/products/27218/Intel-Xeon-Processor-5150-4M-Cache-2_66-GHz-1333-MHz-FSB

Pozdrawiam!

Komputery dwuprocesorowe mają zupełnie inne zastosowanie. A programy są zazwyczaj pisane pod jeden, bo zazwyczaj każdy tak ma. Także tu się liczy wydajność jednego.

Witam!

Sorki za dlugi brak odpowiedzi, zapomniałem gdzie w końcu ten temat założyłem. A propo grafiki w SLI - niestety nie ma do niej wsparcia podobno więc idąc za poradą padło na pojedynczą kartę 650 :slight_smile:

dzięki piękne za porady!