Dobór karty graficznej do komputera

Zasilacz da radę bo nawet mocniejsze konfiguracje pobierają z gniazdka max. 300W podczas gier :wink:

W takim razie dzięki. Za kilka dni kupuje ten zasilacz :slight_smile:

W podobnej cenie powinieneś znaleźć XFX Core 450W, co prawda ma 24W mniej na linii 12V, ale za to zdecydowanie więcej wtyczek.

OCZ StealthXStream 2 500W (432W na 12V):

20+4-pin ATX

4-pin CPU

6-pin PCI-E

XFX Core 450W (408W na 12V):

20+4-pin ATX

4+4-pin CPU

8-pin CPU

6-pin PCI-E

6+2-pin PCI-E

Mogą się przydać w przyszłości, nie trzeba się będzie bawić w jakieś przejściówki.

Z tymi XFX Core 450 to ponoć teraz trzeba uważać bo loteria jest jeśli chodzi o ilość wtyczek PCI-E…Czasem trafią się faktycznie dwie a czasem jedna (być może są po prostu dwie różne partie).

Przemyślałem to i nie potrzebuję więcej wtyczek. Nigdy nawet nie myślałem o dwóch kartach i póki nie wygram w totka to z takiego rozwiązania nie skorzystam. Zresztą i tak musiałbym kupić nową płytę główną :slight_smile: Chyba, że ten pin CPU robi różnicę? Bo naprawdę się na tym nie znam :slight_smile:

Mi tam wystarczy, żebym mógł podpiąć to co mam obecnie. Nigdy nie bawię się w upgrade sprzętu (tutaj ewentualnie procesor zmienię i to wszystko) wolę kupić nowy.

Dodane 16.10.2011 (N) 21:46

Przepraszam, że znów odkopuję temat, ale chciałem powiedzieć, że Was kocham (nie dosłownie :slight_smile: ). Dzięki wielkie za pomoc w doborze karty i zasilacza.

Od jakiegoś czasu testuję sprzęcik i jest super :slight_smile: Właśnie skończyłem 5 godzinną zabawę z GTA IV (High/medium 80/80/80 - zero zwiech) a karta ma 39*C - jak dla mnie super :smiley: W ogóle jestem bardzo zadowolony i jeszcze raz bardzo dziękuję.

Pozdrawiam!