Dobór klienta pocztowego

Witam, nigdy się tym nie interesowałem jednak nadeszła pora. Niestety mam za dużo skrzynek pocztowych i przelogowywanie się po wszystkich przez przeglądarkę zajmuję zbyt dużo czasu. Szukam klienta pocztowego który pozwoli mi na :

  • Niezależne korzystanie z kilku kont pocztowych (coś w rodzaju zakładek mail1@gmail, mail2@interia, mail3@innyhosting) aby nie mieć wszystkich maili w 1 liście.

  • Nie usunie mi maili ze skrzynki pocztowej a jedynie skopiuje je na dysk komputera ( to chyba zależy od ustawień po prostu).

  • Nie będzie wymagał dłuuugiej konfiguracji poza ustawieniami protokołów / haseł i ewentualnie filtrów antyspamowych.

Przeglądając pobieżnie przewijają się programy : DreamMail oraz Thunderbird.

Polecam Thunderbird

Thunderbird pozwala na niezależne korzystanie z wielu skrzynek, konfiguracja zazwyczaj ogranicza się do podania adresu i hasła. Żeby kopiować, a nie “wycinać i wklejać” wiadomości, korzystaj z protokołu IMAP, a nie POP.

Okej, czyli jeżeli konfiguruje skrzynkę z użyciem protokołu IMAP wiadomości z serwera nie zostaną usunięte dopóki nie usunę ich w kliencie dobrze rozumiem? Własnie zainstalowałem Thunderbirda i testuje go na jednej z poczt. Póki co właśnie dla IMAP wszystko jest okej.

a ja polecam operę mail. korzystam z klienta opery (wcześniej wbudowanego) już parę dobrych lat. tylko że:

a) filtry ustawione mam na serwerach,

b) nie zależy mi na przeszukiwaniu dokładnym wiadomości i ich archiwizacji (oczywiście opera nie usuwa z serwerów)

c) nie korzystam z wielu tożsamości

W takiej roli Opera sprawdza się wyśmienicie

Ja polecę Foxmail 7, lub organizer EssentialPIM w duecie ze spamihilator’em.

Thunderbird do muląca kobyła jest i potrafi grymasić…