Dobór nowej karty graficznej

(Lordyvader) #1

Witajcie !

Specyfika mojego komputera :

Procek : AMD Athlon II x4 640 3.00 GHz

RAM : 4 GB

System : 64 bitowy

Zasilacz 500W TRZ-503

Graficzna : nVidia GeForce GT 440

Płyta główna : Asus M4N68-M LE V2

Ale do czego zmierzam, chciałbym coś w moim komputerze zmienić i najprawdopodobniej będzie to karta graficzna. Niby jest dobra, niby dobrze o niej ludzie piszą, ale mój egzemplarz jest z deka awaryjny i od dawna zdarzają jej się dni w których potrafi trzeszczeć póki jej się nie odechce. Przez trzeszczenie mam na myśli głośny dźwięk zakłócający wszelkie dźwięki płynące z głośników, ale że nie są to Trudne Sprawy to nie zamierzam aż tak polemizować. Rozglądałem się ostatnio za czymś lepszym i cichszym (to drugie się nie liczy, bo każda inna karta na pewno będzie cichsza) i moje oko przyciągnęła karta nVidia GeForce GTS 450.

Nie mogę jej spotkać nigdzie na allegro toteż prosiłbym o podanie jej ceny, bądź jakiegoś sklepu w którym bym ja znalazł i co najważniejsze czy jest bardziej wydajna od egzemplarzu który posiadam. na kartę chciałbym wydać tak max 300 zł. Jeśli jest coś lepszego od przedstawionej przeze mnie karty, prosiłbym o umieszczenie jej tutaj.

Proszę wsiąść też pod uwagę iż komputer służy mi w większości do grania i oglądania seriali/anime/filmów.

Pozdrawiam

(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: "problem", "help", "pomocy" i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

(Lordyvader) #3

Do Pakietu kart którymi się interesuje dobrzucę jeszcze 3 :

AMD Radeon 5770

AMD Radeon HD 6670

AMD Radeon HD 7770

Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc

(bart86) #4

zasilacz z czarnej listy do wymiany

(Lordyvader) #5

Do wymiany już w obecnej paczce ? Czy dopiero gdybym cośtam wrzucił nowego zamiast GT440 ?

(bart86) #6

zasilacz tracera jest na czarnej liście czyli może podawać niestabilne napięcia przy jego większym wykorzystaniu, twoja obecna karta potrzebuje ma małe zużycie Watów a nowa karta będzie miała większe, po drugie zasilacz nie ma odpowiednich zabezpieczeń jeśli kiedyś padnie to możesz pociągnąć za sobą coś jeszcze, to taka bomba z którą nigdy nic nie widomo bał bym się wydać kase na sprzęt i potem codziennie się zastanawiać czy może zasilacz go nie spali

(Lordyvader) #7

Wcześniej nie miałem żadnych problemów z tym zasilaczem.

Zadam takie pytanie poza tematem czy jest możliwe aby zasilacz uszkodził mi sprzęt, powiedzmy namieszał mi w karcie RAM prowadząc do jej uszkodzenia ?

(sadaj72) #8

Możliwe, ale w praktyce nie zdarza się to zbyt często.

Pamięci RAM nie są zasilane bezpośrednio z zasilacza ponieważ potrzebują niższego napięcia, więc uszkodzenie tylko ich przez niesprawny zasilacz jest raczej mało prawdopodobne.