Dobór nowych części

(Pawsin) #1

Mam problem z doborem nowych części do kompa a nowego aktualnie..hm.. nie jestem narazie w stanie kupić :wink: A że w sprawach hardware jestem blado-zielony. O to podsumowanie mojego 3 letniego złomka :wink::

beztytuuqv2.th.png

i mam pytanie:

1. czy jest możliwość instalacji na tej płycie głównej jednego z nowszych core2duo ? ( bez śmiechu prosze ;p ) lub Athlona 2 rdzenie ?

2. głownie to chciałbym dokupić dodatkowy RAM i karte graficzną więc czy bez kupno nowej płyty głównej sie nie obejdzie ?

Bardzo prosiłbym o a waszą opinie jakie części dokupić ( płyty główną tez jeśli trzeba) oraz linki do nich w jakiś dobrych sklepach internetowych ; )

(Technik Elektro) #2

hehehe :wink: nie

nie opłaca się, chyba że max 512MB. pamięci kup takie same jak masz (zwróć uwagę na timingi).

(Emilmlo) #3

Ile masz kasy na modernizacje ??

(system) #4

nie opłaca się inwestować zbieraj na nowy

(Mariosti*) #5

Na początek wymień płytę główną i procesor na :

Asrock 4CoreDual-SATA2

Intel Pentium Dual-Core E2180

Po tem zależnie od funduszy, karta graficzna na pcie, ram na ddr2, na koniec płytę główną na coś w pełni nowego, bo ten asrock to przejściówka (ale zwykle działająca i o to chodzi :slight_smile: ).

(Pawsin) #6

heh to zależy od ceny. Nie za drogie, ale nie muszą być z lumpexu :wink: Chodzi mi głownie o przynajmniej 1gb ram więcej. Czy jest to możliwe ? No i o nową karte graficzną. najlepiej GF. Jeśli chodzi o płytę główna to taka najlepiej pod core2duo w rozsądnej cenie, no i żeby się opłacało. ; ] Mariosti* to właśnie ma być przejściówka.;] a pod tego Asrocka to jaka pamięć najlepiej ?

(Mariosti*) #7

To co ci podałem to core2duo pod inną nazwą i płyta główna obsługująca tą agp/pcie ddr1/ddr2, taka płyta + procesor to niecałe 500zł, 2x1gb ddr2 to przynajmniej 150zł, 2x1gb bardzo dobrych ramów to poniżej 250zł, dobra karta graficzna to poniżej 400zł. Tak więc skalkuluj sobie na co cię stać a na co nie, a i dobra płyta główna to koszt prawie 200zł wyższy niż ten asrock (200zł asrock poniżej 400zł msi p35 fr).

(Pawsin) #8

W sumie chyba zdecyduje się na tego Asrocka + core2duo. A czy ta

http://www.allegro.pl/item269699324_pam ... html#photo

pamięć 2x ofc i wymieniona płyta główna do dobry zestaw ? Chodzi mi głownie o zestaw na najbliższy czas bo potem będą pinieniązki na nowego kompa :wink:

(Błażej) #9

Lepiej te

http://www.allegro.pl/item270270330_str ... azja_.html